• 14:15

  • 1399-08-12

  • کد خبر: 78

در تجمع دیروز دانشجویان تبریزی چه گذشت؟

به گزارش آناج، جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان آذربایجان شرقی، ظهر دیروز مقابل ساختمان نمایندگی شنال غرب وزارت امور خارجه در تبریز، تجمع و تحصن کرده و به انفعال دستگاه دیپلماسی دولت مقابل توهین های بی شرمانه نشریه شارلی ابدو و سخنان رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر اعظم(ص)، اعتراض و نسبت به اقدامات […]

به گزارش آناج، جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان آذربایجان شرقی، ظهر دیروز مقابل ساختمان نمایندگی شنال غرب وزارت امور خارجه در تبریز، تجمع و تحصن کرده و به انفعال دستگاه دیپلماسی دولت مقابل توهین های بی شرمانه نشریه شارلی ابدو و سخنان رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر اعظم(ص)، اعتراض و نسبت به اقدامات توهین آمیز کشور فرانسه واکنش نشان دادند.

دانشجویان در این تجمع پلاکاردهایی با مضامین مختلف همچون: «جناب سخنگو! آیا عبارت اقدام تحریک آمیز برای توصیف توهین به پیامبر اسلام کافی است؟» یا «انفعال تا به کی؟!» و «اهانت، آزادی نیست» در دست داشتند.

در این تجمع اعتراضی، احمدرضا بیضایی با اشاره به سابقه توهین های نشریات فرانسوی و دانمارکی به پیامبر اسلام، اظهار داشت: هدف از حضور در این مکان و اعتراض به اقدامات خبیثانه غربی ها تنها، تجمع و شعار نیست بلکه اعتراض ما یک هدف ویژه دارد.

بیضایی با اشاره به توهین نشریات فرانسوی و دانمارکی در سال ۲۰۰۶ به پیامبر اسلام، تاکید داشت: در همان سال در ایران، جشنواره کاریکاتوری با محوریت هولوکاست برگزار شد. این جشنواره در کل جهان صدا کرد. به طوری که اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا نسبت به این جشنواره واکنش نشان داد و در سازمان ملل در خصوص آن سخنرانی کرد.

بیضایی افزود: اینکه رهبر انقلاب در واکنش به ماجرای توهین به ساحت پیامبر اسلام خطاب به جوانان فرانسوی، میپرسند چرا سخن گفتن از هولوکاست در غرب جرم است. این گزاره اصلی ترین هدف ما از این تجمع است.

وی ادامه داد: غربی ها تنها شعار آزادی بیان سر میدهند. خط قرمز غرب، اسرائیل و صهیونیزم، هلوکاست است. هرفردی، اگر تنها یک سوال در این خصوص انجام دهد، به سنگین ترین و بی رحمانه ترین مجازات تاریخ محکوم خواهد شد که نمونه های آن زیاد است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *