• 14:09

  • 1399-08-29

  • کد خبر: 717

آذربایجان‌شرقی در انتظار برف و باران/ هشدار در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از اواخر روز جمعه با ورود سامانه جدید بارشی به استان، بارش باران و برف دوباره آغاز می‌شود.

به گزارش آناج، محمد امیدفر با بیان اینکه سامانه بارشی همچنین موجب بروز مه می‌شود، اظهار داشت: فعالیت این سامانه تا روز سه شنبه ادامه داشته و در نواحی گرمسیری استان همراه با رگبار و غرش آذرخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه در پی نفوذ این سامانه، دمای هوای استان به صورت نسبی کاهش می‌یابد، اظهار داشت: این سامانه همچنین موجب وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید در استان می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در پی نفوذ این سامانه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، کاهش دید و لغزندگی معابر و جاده‌ها می‌شود.

امیدفر، با بیان اینکه فعالیت این سامانه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی به صورت کولاک برف خواهد بود، از مسافران و رانندگان خواست از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و در کنار رعایت نکات ایمنی خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی انجام اقدامات به موقع در خصوص آبگرفتگی معابر عمومی و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی را خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *