• 18:24

  • 1399-08-28

  • کد خبر: 691

حرکت خزنده انقلاب زدایی از کشور نیازمند مقابله بسیج است

امام جمعه تبریز گفت:فاصله گرفتن برخی از سیاسیون از مبانی و اصول انقلاب، حرکت خزنده انقلاب زدایی در کشور و حذف چهره های انقلابی و سیل حرکت ارتجاعی که در دولت ها بوجود آمده نیاز به تقویت فرهنگ بسیج در جامعه را دو چندان کرده است.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم به مناسبت هفته بسیج در دیدار فرماندهان، کارکنان و بسیجیان سپاه عاشورا با اشاره به تشکیل هسته های مقاومت در جهان گفت: شرایط و تحولات داخلی و تحولات بین المللی باعث شده است بیش از پیش به مؤلفه ها و مبانی بسیج و فرهنگ آن تکیه کنیم و تثبیت اقتدار حزب الله لبنان نشان از جهانی شدن فرهنگ بسیج است.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی در منطقه در سایه فرهنگ انقلاب و فرهنگ بسیج بوده است، گفت: خدامحوری، ولایت مداری، حق گویی، تکلیف گرایی، عقل گرایی، شناخت همه جانبه دشمن و جبهه شناسی از جمله مؤلفه های اندیشه بسیج بوده که در عرصه های مختلف در داخل و خارج کشور به منصه ظهور رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تکیه بر این مؤلفه ها و اندیشه ها را ضروری خواند و گفت:فاصله گرفتن برخی از سیاسیون از مبانی و اصول انقلاب، حرکت خزنده انقلاب زدایی در کشور و حذف چهره های انقلابی و سیل حرکت ارتجاعی که در دولت ها بوجود آمده نیاز به تقویت فرهنگ بسیج در جامعه را دو چندان کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی عامل موفقیت بسیج را وجود اندیشه هایی مانند مردمی بودن و وابسته نبودن به جریانی خاص دانست و ادامه داد: بسیج با بصیرت بالا و در مواقع حساس و بحرانی در میدان حضور دارد که دیگر سازمانهای مشابه این اندیشه ها یا نیست و یا اگر هم هست کمرنگ دیده میشود.

وی با بیان اینکه بسیج لحظه شناس است، گفت: اخلاص در عمل، تکلیف گرایی، ولایت مداری، دغدغه مندی و مسئولیت پذیری، امنیت بخشی و نشاط آفرینی از ویژگی ها بسیج به حساب می آید که باعث شده در عرصه های اجتماعی توانسته کارکردهای مختلفی را از این فرهنگ در جامعه تعریف کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: هیچ تشکلاتی در هیچ جامعه ای به گستردگی بسیج وجود ندارد که عامل انسجام، وحدت و صمیمیت شده و امام راحل و رهبر انقلاب در برهه های مختلف به آن توجه ویژه ای داشته اند.

در ابتدای این دیدار سردار عباسقلی زاده جانشین سپاه عاشورا از برنامه های هفته بسیج در سطح استان گزارش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *