• 14:59

  • 1402-03-03

  • کد خبر: 64134

استاندار آذربایجان‌شرقی در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح:

روز آزادسازی خرمشهر، روز ظهور و بروز سلحشوری یک امت است

عابدین رضوی خرّم صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح که در مقر فرماندهی سپاه عاشورا که به‌مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار شد، اظهارداشت: روز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، پایداری، ایثار، اخلاص و ظهور و بروز سلحشوری یک امت است.

به گزارش آناج، عابدین رضوی خرّم صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح که در مقر فرماندهی سپاه عاشورا که به‌مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار شد، اظهارداشت: روز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، پایداری، ایثار، اخلاص و ظهور و بروز سلحشوری یک امت است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که تا سوم خرداد سال ۱۳۶۱، خرمشهر حدود ۵۷۸ روز در اسارت دشمن بود، عنوان کرد: دشمنان آن روزها تاختند و از مرزها عبور کرده و خرمشهر عزیز را با حضور رزمندگان قلیل ارتش، سپاه و نیروهای مردمی بعد از قریب به چهل روز مقاومت تا دروازه‌های اهواز و بخش‌هایی از استان خوزستان عزیز و ۵ استان دیگر  کشور را به اشغال خود درآوردند.

 

وی با تاکید بر این‌که دشمن آمده بود که بر نگردد، تصریح کرد: نیروهای دشمن در دیواره های خرمشهر نوشته بودند که «آمده‌ایم بمانیم»؛ اما رزمندگان با تبعیت از فرامین امام راحل قریب به دو سال مقاومت، طراحی و برنامه‌ریزی شدند تا در چینن روزی پیکرده جدا شده از کشور را با اخلاص و خون‌های پاک شهیدان بر پیکره ایران اسلامی بازگردانند.

 

خرّم سوم خرداد را یک روز با عظمت در تاریخ ملت ایران و نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس دانست و اذعان داشت: امام راحل در سخنی تاریخی بر همه ما آموختند که «خرمشهر را خدا آزاد کرد»؛ خداوند ید قدرت خود را از آستین رزمندگان ایران، رزمندگان مومن و متدین ایران اسلامی به جهانیان نشان داد.

وی با بیان این‌که روز سوم خرداد، از روز های بیاد ماندنی شد که استکبارجهانی را با تمام وجود لرزاند، عصبانی کرد، اعتماد به‌نفس را به امت بازگرداند و موجوب اعتلای ارزش‌های اسلامی شد، به سخنی از امام خمینی(ره)، اشاره کرد و گفت: «آزادی خرمشهر صرفا آزادی خاک نیست، بلکه فتح ارزش‌ها است.»

 

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که روز سوم خرداد موجب وحدت همه نیروهای مسلح شد، یادآورشد: چنان‌که در آیه ۴ سوره مبارکه صف آمده است، «إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ»؛ رزمندگان در فتح خرمشهر در صفوف محکم دندان‌ها را روی هم فشردند و با غضب به‌سمت دشمن حرکت کرده و پیروز شدند و خدا نصرت خود را بر رزمندگان نازل کرد و موجب شد قدر این را بدانیم که اگر با هم باشیم نصرت خدا شامل حال ما خواهد شد.

وی افزود: ملت یکپارچه به تبعیت از رزمندگان که نماز شکر فتح را در مسجد جامع خرمشهر اقامه کردند؛ در جای جای کشور نماز شکر خواندند.

خرّم با بیان این‌که روز سوم خرداد عزت، عظمت و موهبت الهی را در پرتو الهی به ملت ایران ارزانی داشت، گفت: دشمنان تا قبل از روز سوم خرداد می‌گفتند ایران نمی‌تواند برای بازپس‌گیری خرمشهر اقدامی بکند، اما بعد از سوم خرداد مبهوت این ایثار شدند؛ دشمنان بعد از آزادسازی خرمشهر سست و لرزان شدند.

وی به نقل‌وقولی از حسین کامل، داماد صدام اشاره کرد و گفت: بعد از عملیات فتح خرمشهر صدام به طول یک هفته از لحاظ روانی بیمار شده و پزشک معالج شبانه‌روز بالای سر وی به معالجه می‌پردازد؛ او از عصبانیت فرمانده سوم سپاه خود را اعدام می‌کند؛ ما این روز را گرامی داشته و افتخار کرده و یاد و خاطر مردان مردی که حماسه آفریدند برای همیشه گرامی می‌داریم.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: امیدوارم اصحاب سوم خردادی باشیم؛ اصحاب پایمردی، دلاور مردی و روزهای سخت که امیدوارم شاهد حضور رزمندگان و جانبازان به پیشوایی رهبر انقلاب، شاهد آزادی بیت‌المقدس باشیم و با توفیقات الهی روز قیامت کنار شهیدان عملیات بیت‌المقدس محشور شویم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *