• 13:21

  • 1402-03-03

  • کد خبر: 64125

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

حضور در حیاط خلوت آمریکا به معنای نبود هیچ سدی برای ایران است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: حضور نیروی دریایی ایران در آمریکایی جنوبی و حیاط خلوت آمریکا این پیام را دارد که هیچ کسی قادر به ایجاد سد در برابر نیروهای مسلح ایران اسلامی نیست و این ناوگروه با پیام صلح و دوستی در تمام دریاها، دریانوردی می‌کند.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام والملسمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در همایش گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و فاتحان و فرماندهان آذربایجان‌شرقی که در مصلای حضرت امام خمینی رحمت الله تبریز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از آن مردان جنگ که تن به تن با دشمن در جنگ، جنگیدند، همین ناخدا صمدی بود.

وی افزود: زمانی که در ارتش بودیم هر ماه با یکی از فرماندهان ارتش جلسه برای خاطره‌گویی داشتیم که بسیار جلسات خوبی می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بی‌تردید فتح خرمشهر از دو جهت بسیار مهم است، ادامه داد: با این پیروزی بزرگ جنگ وارد مرحله نوینی شد و قوای اسلامی با حملات کوبنده خود مرحله به مرحله پیروزهای تازه‌ای را به ارمغان آوردند.

وی افزود: این فتح باعث شد تا آمریکا حساب کار دست‌شان بیاید و از موضع حمله به موضع دفاع بیافتند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: بعثی‌ها خرمشهر را با تمام تلفات سنگین به دست آورده بود و البته برخی خیانت‌ها از جمله خیانت بنی صدر هم دلیل بر سقوط خرمشهر شده بود.

وی با بیان اینکه وقتی خبر فتح خرمشهر آمد، ضربه سنگینی به ارتش عراق بود، گفت: عملیات بیت‌المقدس در چند عملیات بود و وقتی خبر آزادسازی خرمشهر در رسانه‌های دنیا منتشر شد، با بهت همه جهانیان شد.

آل‌هاشم ادامه داد: آن زمان بیشترین دغدغه غرب، ممانعت از سقوط صدام بود.

وی با تاکید بر اینکه خرمشهر به مظهر مقاومت تبدیل شده است، گفت: هر کسی از شما پرسید نتیجه مقاومت چیست؟ شما فتح خرمشهر را مثال بزنید.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: امروز اگر شاهد اعزام ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن تمام ایرانی جمهوری اسلامی ایران هستیم به برکت همان مقاومت‌هاست که در تاریخ ایران زمین یک دور کامل به مسافت ۶۲ هزار کیلومتر در طول ۲۱۳ روز دریانوردی به دست آمد که رهبر معظم انقلاب نیز این را تبریک گفتند.

وی افزود: حضور در دریاها می‌تواند نقش بزرگی در روابط و توسعه راهبردی جمهوری اسلامی می‌تواند داشته باشد.

امام جمعه تبریز گفت: حضور نیروی دریایی ایران در آمریکایی جنوبی و حیاط خلوت آمریکا پیام این را دارد که هیچ کسی قادر به ایجاد سد در برابر نیروهای مسلح ایران اسلامی نیست و این ناوگروه با پیام صلح و دوستی در تمام دریاها، دریانوردی می‌کند.

وی با بیان اینکه آنچه که خرمشهر را به دست ما رساند، خداوند بود، تصریح‌کرد: امام رحمت الله فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد؛ وحدت نیروهای مسلح، بسیج و ارتش و سپاه، همه و همه دست در دست هم دادند تا خرمشهر آزاد شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *