• 14:17

  • 1401-12-28

  • کد خبر: 59634

ایجاد بیش از ۵۸ هزار شغل در آذربایجان‌شرقی

در هفدهمین و آخرین جلسه کمیته هماهنگی اشتغال استان در سال 1401 اعلام شد: امسال ۱۲۸ درصد اشتغال پیش بینی شده استان محقق شد.

به گزارش آناج، استاندار آذربایجان شرقی در این نشست گفت: برنامه‌های اشتغال‌زایی در سال جدید هم باید با جدیت ادامه یابد و تلاش شود تا نتیجه این اقدامات منجر به اشتغال پایدار شود.

 

عابدین خرّم با اشاره به محقق شدن تعهد اشتغال استان در این سال، گفت: با وجود اینکه امسال بانک‌ها از نظر منابع دچار مشکل بودند اما با همکاری و همدلی، عملکرد خوبی در حوزه اشتغال داشتند که نتیجه آن ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در بخش‌های مختلف بود.

 

وی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات باید منجر به خودکفایی و اشتغال پایدار شود، افزود: مدیران دستگاه‌ها باید نحوه هزینه‌کرد این تسهیلات را رصد کنند تا در امور غیرمرتبط هزینه نشود.

 

خرّم اظهار داشت: در صورتی که هر یک از متقاضیان تسهیلات می‌توانند کسب‌وکار خود را توسعه دهند مجددا تسهیلاتی برای آنها فراهم شود و الگوسازی از نحوه فعالیت آنان جزو رسالت‌های کمیته اشتغال استان باشد.

 

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به رشد شاخص‌های اقتصادی استان در سال 1401 اشاره کرد و گفت: امسال رشد اقتصادی نزدیک به 6 درصد را تجربه کردیم و به‌رغم فرازوفرودهای بسیار و مولفه‌های تهدیدآمیز اقتصادی، تولید ناخالص استان نیز در وضعیت مناسبی قرار گرفت که این موفقیت حاصل زحمات همه بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: تعهد اشتغال استان در سال جاری 45 هزار و 294 نفر بود که براساس آمار ثبت‌شده در سامانه رصد اشتغال تاکنون 58 هزار و 621 شغل جدید ایجاد شده است که تحقق 128 درصدی را نشان می‌دهد.

 

حسین فتحی افزود: تعهد اشتغال استان برای سال جدید، 47 هزار و 165 نفر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *