• 10:42

  • 1401-12-28

  • کد خبر: 59612

زمان پروازها در فرودگاه سهند تغییر کرد

رئیس فرودگاه سهند گفت: زمان انجام پروازها در این فرودگاه از سه‌شنبه و جمعه به دوشنبه و جمعه تغییر کرده و ساعت پروازها هم متناسب با آن تغییر می‌کند.

به گزارش آناج، «محمد حاجی‌پور» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ششم فروردین سال ۱۴۰۲ به بعد، پرواز روزهای دوشنبه در ساعت ۱۱:۲۵ از تهران به مراغه و در ساعت ۱۳:۴۰ از مراغه به تهران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون نیز پروازهای رفت و برگشت بین تهران به مراغه در روزهای جمعه انجام می‌شود، اضافه کرد: از ششم فرورودین به بعد، ساعت پروزاها تغییر می‌کند و از تهران به مراغه راس ساعت ۱۱:۲۵ و از مراغه به تهران ۱۳:۴۰ خواهد بود.

به گفته «حاجی‌پور» دو پرواز رفت و برگشت از تهران به مراغه و بالعکس در طول هفته، تنها پروزاهای فرودگاه سهند در شرایط فعلی است و برای افزایش مقصد و تعداد پروازها باید جایگاه سوخت در این فرودگاه احداث شود.

وی اضافه کرد: افزایش تعداد پروزاها و مسافران جابه‌جا شده از طریق این فرودگاه در سال جاری نشاندهنده روند به رشد استقبال مسافران از این فرودگاه محلی است و در صورتی که جایگاه سوخت احداث و باند پرواز نیز تعریض شود، می‌توان بخش قابل توجهی از مسافران جنوب استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی را از طریق این پایانه هوایی جابه‌جا کرد.

رییس فرودگاه سهند اظهار داشت: بر اساس آمارهای ۹ ماه نخست امسال، ۱۳۴ پرواز در این فرودگاه انجام و چهار هزار و ۷۲۳ مسافر جابه‌جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۲.۷ درصد در تعداد مسافر و ۱۷.۵ درصد در تعداد پروازها با افزایش مواجه بودیم.

بر اساس این گزارش، «علی علیزاده» نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی چندی پیش به خبرنگار ایرنا گفته بود که مجوز احداث جایگاه سوخت فرودگاه سهند از وزارت نفت اخذ شده است.ا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *