• 23:21

  • 1401-12-25

  • کد خبر: 59464

۵۷۰ نفر زائر از تبریز راهی اردوی راهیان نور شدند

فرمانده حوزه مقاومت بسیج هشت امام رضا (ع) تبریز با بیان این‌که امسال ۵۷۰ نفر زائر از تبریز راهی اردوی راهیان نور شدند، گفت: هر سال برحسب شرایط و زمان این اردوی معنوی انجام می‌شود، در هر جایی که رنگ و بوی شهادت داشته باشد به عنوان خادم آماده‌ی خدمت و جان نثار مردم هستیم.

سجاد زارعی در حاشیه اردوی راهیان نور (مناطق عملیاتی جنوب)، در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به حضور ۱۲ دستگاه اتوبوس کاروان شمال غرب تبریز متشکل از حاشیه نشینان تبریز و بالغ بر ۲۵ دستگاه خودروی سواری در مناطق عملیاتی جنوب، اظهار کرد: تمامی زائران غالبا از ساکنین محلات حاشیه نشین تبریز هستند که توانستیم با کم‌ترین هزینه به مدت شش روز میزبان زائران عزیز در این ضیافت الهی باشیم.

وی ادامه داد: امیدواریم توانسته باشیم با میزبانی از مردم، در مناطق و محورهای عملیات جنگی، یاد، نام و خاطره‌ی شهدای این خطّه را که طبق گفته‌ی مقام معظم رهبری کم‌تر از شهادت نیست، زنده و جاودان نگه داریم.

وی با اشاره به استقبال پر شور مردم از اردوی راهیان نور طی سال جاری، خاطرنشان کرد: در سال گذشته کاروان تنها با هشت دستگاه اتوبوس راهی مناطق عملیاتی شد؛ اما امسال این تعداد به ۱۲ دستگاه اتوبوس افزایش یافته است که البته این تعداد نیز مصادف با پیک تعطیلات عید شد در غیراین صورت قطعا آمار ۱۲ دستگاه اتوبوس به ۲۰ دستگاه اتوبوس افزایش می‌یافت.

امسال در آماده سازی غذا برای زائران خودکفا شده‌ایم

فرمانده حوزه مقاومت بسیج هشت امام رضا (ع) تبریز با بیان این‌که امسال در آماده سازی غذا برای زائران خودکفا شده‌ایم، گفت: امسال خودکفایی در تهیه و توزیع غذا توسط نیروهای فعال کاروان نوعی حسن محسوب می‌شود؛ چرا که سال‌های گذشته غذای زائرین از بیرون تهیه و توزیع می‌شد.

وی در پاسخ به برخی انتقادات از سوی مسافران در خصوص وضعیت نامناسب اتوبوس‌های کاروان، گفت: امسال بحث اتوبوس، تنها نقصی بود که متوجه کاروان ما بود، متاسفانه پیک ۱۵ روزه باعث شد ترمینال نتواند اتوبوس مورد نیاز را برای کاروان تامین کند، از سویی مبلغ قرارداد از سوی ترمینال برای هر اتوبوس به ۱۳ میلیون تومان افزایش یافت که تامین این هزینه از عهده‌ی مساجد و محلات خارج بود؛ بنابراین این امر باعث شد در تهیه اتوبوس با مشکل مواجه شده و به ناچار از اتوبوس‌های با کیفیت پایین، استفاده کردیم که البته انتقاد مسافران در این مورد به جا بوده و آن را می‌پذیریم.

وی با بیان این‌که بهترین راویان تبریز به ویژه حاج رحیم صارمی در این سفر کاروان ما را همراهی کردند، بیان کرد: به همراه راوی عزیز، روحانیون نیز در این سفر در اتوبوس مسافران حضور داشتند.

سرهنگ زارعی با اشاره به برخی انتقادات از وضعیت نامناسب اسکان زائرین برادر در اردوگاه شهید مهدی باکری در شهر خرمشهر، اظهار کرد: طی جلسه‌ای وضعیت سرویس بهداشتی، محوطه و حمام این اردوگاه را مطرح خواهیم کرد البته این مشکل در بخش خواهران اردوگاه به خوبی رفع شده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی زائران شایسته است در رعایت نظافت شخصی خود به ویژه در چنین سفرهایی کوشا باشند، اگر کسی نظافت شخصی را رعایت نکند قطعا با مشکلات زیادی در چنین بخش‌هایی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به حضور اصحاب رسانه در اردوی راهیان نور نیز، تشریح کرد: اکنون هنر اصلی جهت انتقال محتوا، معارفه، جان فشانی‌ها، ایثار و ولایت مداری شهدا در اختیار اصحاب رسانه قرار دارد که می‌توانند از فضای مجازی به عنوان بهترین فرصت برای ترویج و معارفه شهدا به نسل‌های جوان و  نسل بعدی انقلاب به نحو احسن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *