• 01:12

  • 1401-12-26

  • کد خبر: 59430

۲۵۰ زندانی غیرعمد آذربایجان‌شرقی چشم انتظار مساعدت مردمی

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: هم ا;نون تعداد ۲۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان چشم انتظار کمک و مساعدت‌های مالی آحاد مردم برای آزادی هستند.

به گزارش آناج، رسول تقی پور روز پنحشنبه در نشست خبری، میزان بدهی این تعداد از زندانیان جرایم غیرعمد استان را ۲۲۰ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: اگر از این رقم ۳۵ میلیارد تومان توسط مردم نوع دوست و خیر برای ستاد دیه استان مساعدت شود، طی ۶ تا ۸ ماه می توان نسبت به آزادی تمامی این زندانیان اقدام کرد.

وی با بیان اینکه از مجموع زندانیان غیرعمد استان، تعداد پنج نفر بانوان هستند که حدود ۱۰ میلیارد تومان بدهی دارند، دلیل زندانی بودن این بانوان را عدم وصول چک هایی عنوان کرد که توسط همسران آنها برای فرار از مسایل مالیاتی کشیده شده است و این زنان زندانی همگی خانه دار بوده و هیچ نقشی در مبادلات تجاری همسران خود نداشتند.

تقی پور با اشاره به اینکه اعسار ( ناتوانی در پرداخت بدهی ) مبالغ بدهی زندانیان غیرعمد آذربایجان شرقی تا رقم ۱۸۰ میلیارد تومان محتمل است، یادآور شد: بقیه ارقام بدهی را ستاد دیه استان می تواند از طریق جشن های گلریزان و نیز ارایه تسهیلات مالی کم بهره در اختیار خانواده های آنان قرار دهد.

وی از آزادی تعداد ۵۵۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: بدهی این افراد بالغ بر ۵۳۰ میلیارد تومان بود که ستاد دیه استان ۲۲ میلیارد تومان آن را تامین کرد و مبلغی در حدود ۴۷۳ میلیارد تومان نیز از طریق تقبل از محل اعسار تامین شد.

تقی پور میزان آورده خانواده های زندانیان آزاد شده فوق را ۳.۵ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: بر همیین اساس تسهیلاتی به میزان ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز با بهره چهار درصدی در اختیار خانواده ها قرار گرفت.

وی از برگزاری جشن گلریزان در ۱۶ فروردین ماه سال آینده همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و گفت: این مراسم در محل تالار معلم تبریز و بعد از مراسم افطار با حضور مردم نوع دوست، خیر و نیکوکار و بدون دعوت رسمی برگزار خواهد شد که امیدواریم همچون سالهای گذشته مردم استان حضوری پررنگ و پرشور در این جشن داشته باشند.

مدیرعامل ستاد دیه آذرباییجان شرقی رتبه این مجموعه در بین استان های کشور را ممتاز اعلام و اظهار کرد: به لحاظ تعداد خیرین شرکت کننده در جشن گلریزان مقام اول کشوری و به لحاظ حجم کمک های مالی در رده دوم قرار داریم که این امر نشان دهنده احساس مسئولیت و نوع دوستی مردم استان است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *