• 01:53

  • 1401-12-24

  • کد خبر: 59281

تکمیل طرحها و تعامل با مردم اولویت‌های آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان شرقی تکمیل زیرساخت‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام و تعامل موثر با اقشار مختلف مردم را از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت استان در سال 1402 اعلام کرد.

به گزارش آناج، عابدین خرّم در نشست فرمانداران استان بر آمادگی فرمانداران برای تامین امنیت شهرستان‌ها و استقبال از مسافران و میهمانان نوروزی، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان و انجام اقدامات پیشگیرانه از صدمات و آسیب‌های ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال تاکید کرد.
 وی همچنین رصد مستمر و منظم فضای سیاسی شهرستان‌ها، فعال‌سازی کارگروه‌های شهرستانی، تعامل موثر با اقشار مختلف مردم، سرکشی میدانی از ادارات و بخشداری‌ها و ارزیابی مردم‌‌محورانه عملکرد مسئولان محلی را از وظایف اصلی فرمانداران ذکر کرد و از آنان خواست تا برنامه‌محوری را در فعالیت‌های خود مورد توجه جدی قرار دهند.
 برنامه‌ریزی برای اجرای الگوی توسعه استان و شهرستان‌ها در سال 1402، توجه به شاخص‌های کارآمدی، تحول‌خواهی، پاک‌دستی و فسادستیزی در انتصاب مدیران و استفاده از نیروهای جوان و خوش‌فکر، پیگیری جدی پروژه‌های نیمه‌تمام بویژه در حوزه زیرساخت‌ها و اولویت قرار دادن مسأله معیشت مردم، اشتغال و تولید از دیگر تاکیدهای استاندار آذربایجان شرقی خطاب به فرمانداران بود.
 وی با بیان اینکه امسال دشمنان انقلاب در قالب یک جنگ ترکیبی و با هدف براندازی نظام، برای فعال کردن گسل‌های مختلف در جامعه کوشیدند، افزود: دشمن از طریق نفوذ در بین دستگاه‌ها و شخصیت‌های تاثیرگذار، یک حرکت عمیق و هوشمند رسانه‌ای را شروع کرد، اما به فرموده رهبر انقلاب، دچار اشتباه محاسباتی شد.
 خرّم ادامه داد: اعتقاد مردم به مبانی دینی و انقلابی و نقش هدایت‌گر رهبری حکیم، دو نکته‌ای بود که دشمن را دچار اشتباه در محاسبات خود کرد و در این میان پافشاری دولت مردمی به اصول و مبانی انقلاب نیز موجب شد که دشمن به اهداف خود دست نیابد.
 استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: امروز کشور از نظر صادرات، تولید و درآمد ارزی وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارد که نشانگر حرکت بابرنامه و رو به جلوی دولت است و قطعا این شرایط در سال جدید بهتر هم خواهد شد.
 وی با بیان اینکه شاخص‌ها حاکی از رشد و ترقی کشور در حوزه اقتصادی است افزود: دولت با وجود همه مشکلات ازجمله بدهی‌هایی که میراث دولت قبل است و فشارهایی که از طرف دشمن وارد می‌شود، حرکت برای آینده بهتر را ادامه می‌دهد و قدرت‌های خارجی هم به این نتیجه رسیده‌اند که باید از راه منطقی با این دولت مواجه شوند.
 فرمانداران استان هم در این نشست به بیان مهم‌ترین مسائل و مشکلات شهرستانهای خود پرداختند.
 لزوم تکمیل طرح‌های آب و فاضلاب و تامین آب شرب شهرها برای جلوگیری از تنش آبی در سال آینده، تکمیل پروژه‌های راه‌سازی و بهسازی راه‌های اصلی و فرعی، همکاری بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات تکلیفی بویژه تسهیلات اشتغال، تسریع در استعلام و صدور مجوز طرح‌های سرمایه‌گذاری، تخصیص به‌موقع اعتبارات شهرستان‌ها و تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان با فرمانداری‌ها ازجمله محورهای سخنان فرمانداران بود.
انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *