• 20:50

  • 1401-12-08

  • کد خبر: 57957

گفت‌وگوی آناج با سنگربان پیشین تراکتور؛

اعتمادی: فصل بعد با خمز برای قهرمانی بجنگید/ اخباری یک جنتلمن واقعی است!

دروازه‌بان لژیونر فوتبال ایران در لیگ هلند گفت: شاید اگر بیشتر در تراکتور می‌ماندم، به تیم ملی هم دعوت می‌شدم.

به گزارش آناج، «عقیل اعتمادی» سنگربان ایرانی تیم آلمره‌سیتی هلند که در سطح دوم فوتبال این کشور بازی می‌کند و اکنون در ۳۵ سالگی آخرین فصل فوتبالی خود را می‌گذراند، روزگاری در تبریز گلر محبوب تی‌تی‌ها بود. این دروازه‌بان بااخلاق علاوه بر سابقه بازی در تراکتور، یک فصل را نیز در جمع صنعت‌نفت آبادان گذرانده و به مناسبت بازی فردای این دوتیم با وی گفتگویی داشته‌ایم که خواندن آن خالی از جذابیت نیست:

– کمی از خودت و تیمت برایمان بگو‌. شرایط برایت چطور است؟

در آلمره‌سیتی هستم و هشتمین سالی است که در این باشگاه بازی می‌کنم. تیم خیلی خوبی داریم و در لیگ‌ هم سوم جدول هستیم. تیم‌های اول و دوم به لیگ برتر صعود می‌کنند و تیم‌های سوم‌ تا ششم باید پلی‌آف بازی کنند. کمی در کتفم مشکل دارم و به همین دلیل کمتر بازی کرده‌ام. درحال گذراندن دوره‌های مربیگری هستم که چهار، پنج ماه دیگر تمام‌ می‌شود و شاید در انتهای فصل در همین تیم‌ خودم مربیگری را شروع کنم.

– آیا به بازگشت به فوتبال ایران نیز فکر می‌کنی و در برنامه‌هایت چنین چیزی هست؟

نه، دیگر اصلا به فوتبال ایران فکر نمی‌کنم. در لیگ ایران باید چیزهای دیگری علاوه بر فوتبال داشته باشی که این سخت است. اگر با یک مربی به تیمی بروی، مربی جدید دیگر تو را نمی‌خواهد و از این قبیل مشکلات که اگر در هلند بزرگ شده باشید، چنین مواردی برایتان سخت می‌شود.

– یعنی دیگر اصلا نمی‌خواهی در فوتبال ایران باشی؟

اگر یک روزی به ایران بیایم، دوست دارم‌ مربی یا مربی گلرهای تیم ملی باشم که این آرزوی من است و یا اگر مربی دروازه‌بانان در اروپا باشم دوست دارم که به گلرهای ایرانی‌ کمک کنم که در اروپا بازی کنند.

– دوره حضورت در تراکتور خیلی محبوب بودی و هواداران دوستت داشتند. آیا همچنان این تیم را دنبال می‌کنی؟

در تراکتوری که آن زمان من بازی می‌کردم، خیلی مربی و تیم خوبی داشتیم. استادیوم همیشه پر بود و من تبریز و مردمانش را بسیار دوست داشتم. باشگاه بزرگی بود و افتخار می‌کنم که آن‌جا بودم. هنوز هم که هنوز است، تراکتور را دنبال می‌کنم و خوشحالم نتایج خوبی می‌گیرند. مربی و بازیکنان خوبی دارند ولی لیگ سخت است و تیم‌های قوی دیگری نیز حضور دارند. با این حال مطمئنم یک روز هم‌ نوبت به قهرمانی تراکتور در فوتبال ایران می‌رسد. به نظرم اگر همین مربی حفظ شده و بازیکنان خوبی جذب شود و از ابتدای فصل خوب نتیجه گرفته شود، می‌شود برای قهرمانی جنگید.

– چون خودت دروازه‌بان هستی این سوال را از تو می‌پرسم. نظرت راجع به محمدرضا اخباری سنگربان کنونی تراکتور چیست؟

در این چند سالی که فوتبال ایران نبوده‌ام، گلرهای خیلی خوب و جوانی رشد کرده‌اند که به کمک مربی گلرهای خوب می‌توانند از این هم بهتر شوند و یک روزی در اروپا خودشان را نشان دهند. اخباری هم از بهترین گلرهای ایران است. چه از بابت توپ‌گیری، چه بازی با پا و چه اخلاقی عالی است و یک جنتلمن است! ان‌شاءالله که بیشتر در تراکتور بماند و دوباره هم به تیم ملی دعوت شود.

– تراکتوری‌ها به اخباری لقب قارتال را داده‌اند و به تو هم عقیل جی‌جی‌بوفون می‌گفتند. کدام لقب را بیشتر می‌پسندی؟

فکر نکنم یکی بهتر یا بدتر باشد. تراکتوری‌ها عشق فوتبال دارند و اگر حس کنند که تو برای تیمشان از ته دل می‌جنگی، برایت همه جوره عشق می‌فرستند. اینکه برایت لقبی درنظر بگیرند خیلی خوشحال کننده است چرا که نشان می‌دهد دوستت دارند.

– قبول داری بابت جدا شدن از تراکتور عجله کردی؟

فوتبال ایران را که می‌بینید متوجه می‌شوید خیلی متفاوت از اروپاست و بعضی اتفاقات آن حتی به عقلت هم‌ نمی‌رسد که در اروپا اتفاق بیافتد. واقعیت اینکه من عادت نداشتم. شاید اگر بیشتر در تراکتور می‌ماندم، به تیم ملی هم دعوت می‌شدم ولی دیگر گذشت و این خاطره خوب تراکتور است که با من مانده است.

– بهترین دروازه‌بان ایران را چه کسی می‌دانی؟

قطعا آقای عابدزاده بهترین گلر اخیر ایران است. خودم از نزدیک در برابر علیرصا بیرانوند، حسینی و رحمان احمدی هم بازی کرده‌ام که دروازه‌بانان خوبی بودند.

– تراکتور و صنعت‌نفت باید برابر هم قرار بگیرند. باتوجه به اینکه تیم آبادانی در معرض سقوط است، دوست داری چه نتیجه‌ای حاصل شود؟

بازی سختی است و اصلا دوست ندارم صنعت‌نفت بیافتد. برای مردم آبادان خیلی بد می‌شود و دوست دارم که در لیگ بمانند. تراکتور هم می‌خواهد خود را آسیایی کند و برای من خیلی سخت است که بگویم چه نتیجه‌ای را می‌پسندم! درنهایت امیدوارم نفت در لیگ بماند و تراکتور هم امسال آسیایی شود و سال بعد برای قهرمانی بجنگد.

– سوال آخر اینکه چرا در صنعت‌نفت همانند تراکتور موفق نبودی و آیا از این تیم گلایه‌ای داری یا نه؟

نه هیچ گلایه‌ای ندارم. دوست داشتم بازی کنم ولی همان‌طور که گفتم‌ مربی‌ای که من را آورد، عوض شد و مربی جدید اصلا دوست نداشت بازیکن خارجی بازی دهد. مشکلات زیادی وجود داشت از جمله مشکلات آقای هوری با هواداران که من نمی‌توانستم وارد آن شوم. درکل بدشانسی بود و خاطره شد و گذشت.

گفت‌وگو از: حامد حاجی‌محمدی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *