• 17:45

  • 1401-11-27

  • کد خبر: 57245

طرح هادی در ۵۱ درصد از روستاهای آذربایجان شرقی اجرا شده است

معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از اجرای طرح هادی در ۵۱ درصد از روستاهای استان خبر داد و گفت: در یک هزار و ۵۰ روستای استان طرح هادی از یک تا سه مرحله اجرا شده است.

به گزارش آناج، حسین اکرمی وش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان شرقی وجود دارد، افزود: در روستاهای استان در قالب طرح هادی و سایر طرح های بنیاد مسکن، جدول کشی، آسفالت ریزی، زیرسازی، پیاده رو سازی، پل، سیل بند، ساماندهی چشمه ها، نوسازی مساجد و ساماندهی معابر عمومی انجام می شود.
وی با بیان اینکه مطالعه طرح هادی در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان انجام شده است ، خاطرنشان کرد: در مطالعه طرح هادی افق ۱۰ ساله مد نظر قرار گرفته و توسعه روستا از نظر جمعیت و گسترش ساختمان ها در این بازه زمانی مورد توجه قرار می گیرد.
معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی از بازنگری طرح هادی در ۱۰۹ روستای استان در سال جاری و برنامه ریزی این اداره کل برای بازنگری طرح هادی ۲۳۰ روستای استان خبر داد و افزود: طرح هادی بیشتر روستاهایی که شاهد رشد جمعیت یا مهاجرت معکوس بوده اند، مورد بازنگری قرار گرفته و نسبت به تسهیل توسعه روستاها اقدام می شود.
اکرمی وش با اشاره به همکاری بنیاد مسکن و دهیاری ها و شورای اسلامی روستاها در اجرای طرح هادی گفت: در سال جاری یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی در ۲۴۱ روستای استان انجام شده و برای اجرای آن ۱۳۶ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی همچنین گفت: تاکنون برای ۸۵ درصد اماکن روستایی به تعداد ۲۳۴ هزار و ۳۲۴ جلد سند صادر شده و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت هم ۳۲ هزار و ۵۰۰ ملک سند دریافت کرده اند.

آذربایجان شرقی با جمعیتی در حدود چهار میلیون نفر دارای ۲۱ شهرستان و ۲ هزار و ۷۲۹ روستا است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *