• 09:09

  • 1401-11-27

  • کد خبر: 57163

یادداشت آناج/

«امروزِ ترکیه»، عبرت «فردای ما» باشد

«امروزِ ترکیه» باید عبرت «فردای ما» باشد؛ آیا مسئولین یکبار از خود پرسیده‌اند که در تبریز چه خیانت‌هایی توسط پیمانکاران و بساز بفروش‌ها در حال انجام است؟!

یادداشت آناج/ بعد از وقوع زمین‌لرزه مخوف و خانمان‌سوز ترکیه، حتما شما هم خبرِ دستگیری تعداد قابل‌توجهی از پیمانکاران متخلف مسکن در ترکیه به اتهام «سهل‌انگاری» و «ساخت‌و‌ساز غیراصولی» را شنیده‌اید.

دادستانی ترکیه معتقد است: «این حجم از تخریب، نتیجه سهل‌انگاری است.»

«امروزِ ترکیه» باید عبرت «فردای ما» باشد؛ آیا مسئولین یکبار از خود پرسیده‌اند که در تبریز چه خیانت‌هایی توسط پیمانکاران و بساز بفروش‌ها در حال انجام است؟!

آیا ما هم روزِ مبادا دنبال مقصر می‌گردیم؟!

اگر از حاشیه‌نشینی که خود «قصه پر غصه‌ای» است بگذریم؛ در نقاط مختلف تبریز ساختمان‌هایی سربه‌فلک کشیده را می‌بینیم که از هیچ قاعده نظام مهندسی پیروی نمی‌کند.

طبقه به طبقه سهل‌انگاری است که دارد قد می‌کشد و بالا می‌رود. اما نه دستگاه‌های مسئول تکانی بخود می‌دهند و نه مردم توان ایستادگی در مقابل پیمانکاران را دارند. آنها راه‌بلد این راهند.

اگر روزی زلزله بیاید، «تاوانِ سنگین» بهای این سهل‌انگاری‌ها خواهد بود. آن‌روز دیگر دستگیری علاج داغ مردم نخواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    در ترکیه آن حجم تخریبات از زلزله نزدیک به هشت ریشتر بوجود آمده است که در علم زمین شناسی زلزله 8ریشتری را فاجعه مینامند. خدای ناکرده اگر یک زلزه هفت ریشتری در تبریز اتفاق بیفتد باید فاجعه به تمام معنا تلقی شود و اولین مقصرین شهرداری تبریز و سازمان نظام مهندسی میباشند که تحت امر بیگانگان مرکز نشین هستند و بدون اجزه تهران حتی یک لیوان آب نمیتوانند بخورند و هر آنچه تهران بگوی آن را انجام میدهند تا تبریز روز به روز کوکتر و عقب مانده تر شود و تمامی طرحهای اصلی را تهران تایید میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *