• 13:43

  • 1401-11-26

  • کد خبر: 57151

یادداشت آناج/

هوش مصنوعی تبریز را چگونه می شناسد؟

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، ChatGPT یک رباتی است که تمام محتوای وب را تا آخر سال 2021 میداند و شما میتوانید هر سوالی که دارید را از آن بپرسید و جوابی صحیح بشنوید.

یادداشت آناج/ علی برموده – کارشناس فناوری اطلاعات؛ چت بات هوش مصنوعی ChatGPT، یکی از جدیدترین دستاوردهای بشر در عرصه فناوری هوش مصنوعی محسوب می‌شود که با درک بهتر زبان طبیعی انسان جهت ارائه پاسخ‌های دقیق‌تر به پرسش‌های مطرح شده می‌تواند به مثابه انقلابی در AI تلقی گردد. هوش مصنوعی ابزاری است که تلاش می‌کند تا جای ممکن به هوش طبیعی نزدیک شود. در واقع انسان با بررسی کلیه دانش خود از محیط و پدیده‌ها، تصمیمی را در شرایط مشخصی می‌گیرد و اگر بخواهیم به هوش مصنوعی برای انجام همان کار یا تصمیم‌گیری اتکا کنیم، باید تا جای ممکن اطلاعات به آن داده و اجازه دهیم تا با بررسی آنها، برای تصمیم‌گیری و اجرا، آموزش ببیند.

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، ChatGPT یک رباتی است که تمام محتوای وب را تا آخر سال 2021 میداند و شما میتوانید هر سوالی که دارید را از آن بپرسید و جوابی صحیح بشنوید. ChatGPT، نوعی ابزار پردازش زبان طبیعی یا NLP (Natural Language Processing) بر پایه فناوری هوش مصنوعی محسوب می‌شود که سطح جدیدی از ارتباط و تعامل انسان و کامپیوتر را نوید می‌دهد.

پردازش زبان طبیعی (NLP) زیر شاخه ای از هوش مصنوعی است که به تعامل بین رایانه و انسان با استفاده از زبان طبیعی می پردازد. NLP از زمان پیدایش خود، با پیشرفت های قابل توجهی که در سال های اخیر توسط تکنیک های یادگیری عمیق هدایت می شوند، راه طولانی ای را پیموده است.

در روزهای اولیه، NLP بر روش‌های مبتنی بر قانون تکیه می‌کرد که نیاز به مقدار زیادی دانش برای کدگذاری در سیستم داشت. این بعدها با مدل‌های آماری جایگزین شد، که از مقادیر زیادی داده‌های حاشیه‌نویسی برای یادگیری الگوها و روابط در زبان استفاده می‌کردند.

ChatGPT  به دلیل توانایی آن در ایجاد پاسخ‌های انسان‌مانند و مشارکت در مکالمه با کاربران، تأثیر قابل‌توجهی بر صنایع مختلف داشته است.

 

خدمات مشتری

ChatGPT به طور گسترده توسط شرکت ها به عنوان ابزاری برای ارائه پشتیبانی 24/7 مشتری مورد استفاده قرار گرفته است. چت ربات‌های مجهز به ChatGPT می‌توانند به سؤالات روتین رسیدگی کنند و عوامل انسانی را برای رسیدگی به مسائل پیچیده‌تر آزاد کنند. این منجر به بهبود رضایت مشتری، زمان پاسخگویی سریعتر و هزینه های عملیاتی کمتر برای شرکت ها شده است.

آموزش

ChatGPT  در بخش آموزش برای ایجاد معلمان مجازی و دستیاران آموزشی استفاده شده است. این ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند پشتیبانی شخصی برای دانش‌آموزان فراهم کنند، به سؤالات آنها پاسخ دهند و منابع اضافی را فراهم کنند. این پتانسیل را دارد که کیفیت کلی آموزش را بهبود بخشد و آن را برای دانش آموزان قابل دسترس تر کند.

مراقبت های بهداشتی

در صنعت مراقبت های بهداشتی، ChatGPT برای ایجاد دستیارهای مجازی استفاده شده است که می توانند به بیماران در مدیریت سلامت خود و ارائه اطلاعات در مورد شرایط مختلف سلامت کمک کنند. دستیارهای مجازی مجهز به ChatGPT می توانند توصیه های بهداشتی شخصی به بیماران ارائه دهند، در برنامه ریزی قرار ملاقات کمک کنند و اطلاعاتی در مورد علائم و درمان ارائه دهند.

اینها تنها چند نمونه از صنایع متعددی است که ChatGPT را پذیرفته اند و مزایایی که تجربه کرده اند. با ادامه پیشرفت و بهبود فناوری، این احتمال وجود دارد که صنایع بیشتری شروع به پذیرش ChatGPT کنند و مزایایی را که ارائه می دهد تجربه کنند.

 

 امکان استفاده نادرست

به عنوان یک مدل زبان قدرتمند، ChatGPT می تواند برای اهداف مخرب مانند تولید اخبار جعلی یا جعل هویت افراد به صورت آنلاین استفاده شود. مهم است که از این خطرات آگاه باشید و از ChatGPT مسئولانه استفاده کنید.

آینده ی ربات Chat

آینده ی این ربات از موقع انتشار به عقیده ی بسیاری از کارشناسان بسیار روشن خواهد بود به حدی که از آن به عنوان قاتل گوگل یاد میشود. همچنین این پلتفرم اولین پلتفرم جهان میباشد که در 2 ماه توانسته است به 100 میلیون کاربر فعال برسد. قطعا استفاده از این ربات بستگی به خلاقیت خودتان دارد و در هر بیزینسی میتوانید به نحوه های مختلف از آن استفاده های بهینه ببرید. قطعا اگر شما امروز جزو آن دسته ای باشید که مفاهیم این تکنولوژی را درک میکنند، فردا بسیار از دیگران جلوتر خواهید بود چرا که قطع به یقین این پلتفرم و کمپانی مادر آن یعنی Open AI نقش گسترده ای در آینده ی جهان دارند.

نحوه ی ثبت نام در ChatGPT در ایران

برای استفاده از این ربات در ایران محدودیت هایی وجود دارد. در مرحله ی اول باید از یک آی پی غیر از ایران استفاده کنید و در مرحله ی بعد باید با یک شماره ی مجازی در سایت ثبت نام کنید. ما از شماره ی آمریکا استفاده کردیم و توانستیم از سرویس های آن استفاده کنیم. در ادامه برخی از سوالاتی که ما درباره تبریز از این ربات دوش داشتنی را پرسیدیم با شما به اشتراک میگذاریم.

تبریز رو میشناسی؟

بله میشناسم!

 

محبوب ترین تیم فوتبال تبریز چیه؟

تراکتورسازی

 

خوشمزه ترین غذای تبریز چیه؟

کباب تبریز

 

دیدنی ترین و تاریخی ترین مکان تبریز کجاست؟

مسجد کبود

 

به نظرت زلزله بعدی تبریز کی اتفاق میوفته؟

راهی برای پیشبینی زمان زلزله وجود نداره!

 

اینترنت تبریز چطوره؟

بستگی به مکانت داره! ولی معمولا خوبه.

 

فیلترشکن از کجا بخرم؟

جاهایی که فیلترشکن میفروشن محدود!

 

به نظرت وقتی برف میباره، محلول پاشی بهتره یا نمک پاشی؟

جواب خاصی نداره! بستگی داره به موقعیتت!

 

 

خطرناک ترین محله تبریز کجاست؟

هر محله ای تو تبریز خطر خودش رو داره!

 

چرا اتوبوس های تبریز اینقدر تاخیر دارن؟

– وضعیت نامناسب جاده و ازدحام ترافیک

– سیستم های اتوبوس ناکارآمد یا قدیمی

– دسترسی محدود به اتوبوس

– شرایط آب و هوایی بد

 

 

میانگین سنی ازدواج در تبریز چند ساله؟

27 سال!

 

دلیل اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه چیه؟

دلیل اصلی انحراف آب از مسیر رودخانه برای مصارف شهری و کشاورزی هست.

 

شب اول قبر چطوره؟

شب اول قبر تاریک و پر از وحشت است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *