• 15:11

  • 1401-11-11

  • کد خبر: 55647

استاندار آذربایجان شرقی بر تعمیق باور به نخبگان تاکید کرد

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت تعمیق باور به نخبگان جامعه و هم افزایی برای جذب و سازماندهی آنان در راستای توسعه کشور تاکید کرد.

به گزارش آناج، عابدین خرّم روز سه‌شنبه در دیدار فرزندان شهید فخری‌زاده با وی در تبریز، افزود: بعضی ها در کشف افراد مستعد، مهارت مخصوصی دارند که شهید فخری زاده از جمله آنها بود.

وی با بیان اینکه شهید فخری زاده استعداد خاصی در کشف و مدیریت نخبگان داشت، اضافه کرد: شبکه سازی نخبگانی از دیگر ویژگی های منحصربه‌فرد شهید فخری زاده بود که سبب شد شبکه منسجمی از نخبگان در صنایع دفاع شکل بگیرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم الگوسازی از شخصیت شهید فخری زاده ادامه داد: باید نگاه ها در مدیریت و کشف استعدادها را وسعت داد که شهید فخری زاده مصداق عملی این رویکرد بود.

خرّم خاطرنشان کرد: کشورهای پیشرفته با هزینه اندک و دادن امکانات اولیه، نخبگان ما را که برای پرورش آنان هزینه مادی، انسانی و معنوی کلانی صرف شده، جذب و به کارگیری می کنند.

فرزندان شهید فخری زاده نیز در این دیدار، گوشه‌هایی از ویژگی های شخصیتی، علمی و اندیشه ای آن شهید در مسیر نخبه پروری را تشریح کردند.

شهید محسن فخری‌زاده، از دانشمندان ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC) در هفتن اذر سال ۱۳۹۹ به شهادت رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *