• 12:18

  • 1401-11-07

  • کد خبر: 55211

بازدید سرزده وزیر بهداشت از مراکز درمانی ملکان

وزیر بهداشت عصر پنجشنبه در بازدیدی سرزده به مراکز درمانی شهرستان ملکان سرکشی کرد.

به گزارش آناج، بهرام عین‌الهی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که عصر روز گذشته، پنج‌شنبه به منظور افتتاح طرح‌های بیمارستانی به شهرستان‌های مختلف آذربایجان‌غربی از جمله مهاباد، میاندوآب و شاهین‌دژ سفر کرده بود، شبانگاه بازدید سرزده‌ای از مراکز درمانی ملکان در جنوب آذربایجان‌شرقی داشت.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار ملکان بامداد روز جمعه با اشاره به این سفر سرزده اظهار داشت: این سفر دستاوردهای قابل توجهی برای اهالی ملکان، مبارک‌شهر و لیلان به ارمغان آورد که از آن جمله می‌توان به طرح توسعه بیمارستان فارابی، عرضه خدمات شبانه‌روزی در درمانگاه مبارک‌شهر و ارتقای درمانگاه شهر لیلان اشاره کرد.

جواد مهدوی اضافه کرد: در این سفر مقرر شد تا بیمارستان ۷۵ تختخوابی فارابی شهر ملکان با افزایش ۱۰۰ تخت جدید و تجهیز بخش‌های اورژانس، اتاق عمل و بخش‌های بستری، توسعه یابد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا درمانگاه مبارک‌شهر به صورت شبانه‌روزی خدمات عرضه کند و درمانگاه شهر لیلان نیز تقویت شده و به مرکز درمان‌بستری ارتقا یابد تا هم پزشکان متخصص در این درمانگاه حضور داشته باشند و هم تجهیز آن در دستور کار قرار گیرد.به گفته معاون فرماندار ملکان همچنین در این سفر دستور لازم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان صادر شد تا از سال آینده در دو رشته فوریت‌های پزشکی و پرستاری دانشجو پذیرش شود.

مهدوی به انتخاب نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک‌شهر به عنوان رییس کمیسیون خدمت و محرومیت‌زدایی مجلس نیز اشاره کرد و اظهار داشت: قرارگاه محرومیت‌زدایی با هدف برنامه‌ریزی جهت توسعه بهداشت و درمان مناطق محروم و کم‌برخوردار استان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ایجاد شده و همکاری‌های ویژه این کمیسیون با دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز می‌شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی قبل از سفر به ملکان از طرح بیمارستان ۳۵۰ تختی جایگزین بیمارستان عباسی میاندوآب، بخش‌های مختلف بیمارستان فاطمه (س) و دانشکده پرستاری این شهرستان بازدید کرده بود.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *