• 09:24

  • 1401-11-06

  • کد خبر: 55122

انتقاد نماینده مردم سراب از افزایش نرخ گازبهای مصرفی

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمای بی سابقه آذربایجان شرقی در روز‌های اخیر از افزایش نرخ گاز بها انتقاد کرد.

به گزارش آناج، یوسف داوودی درصحن علنی مجلس با اشاره سرمای بی سابقه و کاهش دمای هوا تا منفی ۳۰ درجه سانتیگراد در آذربایجان شرقی به خصوص شهرستان سراب گفت: در کمال ناباوری شرکت ملی گاز ایران بهای گاز مصرف خانگی را افزایش داداه است.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی فوری و برگشت گاز بها به قیمت قبلی ادامه داد: مردم منطقه توان پرداخت قبوض گاز را ندارند.

داوودی همچنین با اشاره به گرانی نهاده‌های دامی گفت: بسیاری از دامداران و مرغداران منطقه واحد‌های خود را تعطیل کرده اند و یا در حال تعطیلی هستند.

با این حال مسئول تعرفه شرکت ملی گاز امروز اعلام کرد: مشترکانی که در پله‌های یک تا ۳ قرار دارند هیچ افزایش تعرفه‌ای نداشته اند. پله‌های ۴ تا ۶ نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و پله‌های ۷ تا ۱۰ نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته اند.

مهدی کمال آبادی فراهانی ادامه داد:  حدود ۱.۶ درصد از واحد‌های خانگی مشترکان بدمصرف و پرمصرف ما هستند و ۶ درصد مصرف را به خود اختصاص داده اند اما ۸۰ درصد قبوضی که این دوره صادر شده است زیر ۱۰۰ هزار تومان است.

وزیر نفت هم گفته است: قبض گاز ۶۵ درصد مشترکان هیچ تغییری در قیمت نکرده است و چنان که قول داده بودیم هیچگونه افزایش قیمتی در بهای گاز نداریم و فقط کسانی از قبض گاز شاکی شدند که مصرف نامتعارف و بیش از استاندارد و خارج از الگوی مصرف داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *