• 10:36

  • 1401-11-05

  • کد خبر: 55076

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان؛

احتمال بارش برف از روز شنبه در آذربایجان‌شرقی/ دمای هوای سراب 12 درجه افزایش یافت!

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: دمای هوای سراب با وجود افزایش ۱۲ درجه ای دما همچنان سردترین شهر استان شد.

به گزارش آناج، محمد امیدفر، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه دمای هوای سراب در ۲۴ ساعت گذشته به منفی ۱۴ درجه سانتی گراد رسید، افزود: در این مدت جلفا با دمای مثبت هشت درجه سانتی گراد نیز همچنان گرمترین شهر استان گزارش شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت دمای هوا در غرب تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی) در گرمترین زمان به صفر و در سردترین زمان به منفی ۶ درجه سانتی گراد و در شرق تبریز ( ایستگاه هواشناسی) در گرمترین زمان به منفی سه درجه و در سردترین زمان به منفی ۱۰ درجه سانتی گراد رسید.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می‌دهد که از روز جمعه دمای هوای استان به صورت نسبی افزایش می یابد.

امیدفر، با بیان اینکه بر اساس آخرین تصاویر ماهواره ای در چهار روز آینده جوی پایدار در برخی نواحی شرقی و شمال شرقی استان حاکم می شود، ادامه داد: بر این اساس احتمال بارش باران و برف و بروز مه در این مناطق وجود دارد و در ۲ روز آینده تا جمعه دمای هوای استان به صورت نسبی کاهش می یابد.

وی یادآوری کرد: از روز جمعه سامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود و احتمال بارش برف در روزهای شنبه و یکشنبه در استان وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *