• 16:00

  • 1401-11-04

  • کد خبر: 55048

تردد در جاده های آذربایجان‌شرقی ۲۲ درصد افزایش یافت

مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: میزان تردد در راه‌های مختلف استان در سال جاری ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش آناج، حسین بلوکی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۶ میلیون و ۸۱۲ هزار تردد خودرو در راه های استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه این تعداد با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین در راه های مختلف استان ثبت شده است، اظهار داشت: از کل تردد ثبت شده ۱۴ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۶ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است.

مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این بازه زمانی پرترددترین راه های استان مسیر تبریز- ایلخچی با ۱۷ میلیون و ۶۸۶ هزار تردد، کنارگذر جنوبی شهیدکسایی (باسمنج- تبریز) با ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تردد، محور ایلخچی – تبریز با ۱۶ میلیون و ۸۴ هزار تردد و کنارگذرجنوبی شهیدکسایی(تبریز- باسمنج) با ۱۴ میلیون و ۵۴۶ هزار تردد است.

بلوکی دیگر محورهای پرتردد استان در این بازه زمانی را به ترتیب محور رفت و برگشت صوفیان- تبریز، محور رفت و برگشت آذرشهر-ایلخچی، محوربناب-مراغه و محور ملکان- بناب برشمرد.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *