• 17:12

  • 1401-11-03

  • کد خبر: 54959

۱۰ محله اهر بازآفرینی شد

فرماندار شهرستان اهر با بیان اینکه در حدود ۱۰ محله شهر اهر بازآفرینی تمام شده است، گفت: ۷۴ هزار مترمربع آسفالت ریزی در سطح شهر اعم از اعتبارات شهرداری و همچنین در قالب بازآفرینی شهری انجام شده است.

به گزارش آناج، ابوالفضل غنی زاده روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اهر گفت: در بخش آب و فاضلاب برای فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب ۲۵۰ میلیارد ریال، ۲ مجتمع آبرسانی یخفروزان و چولقشلاقی، آبرسانی به ۵۸ روستا با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه و ۳ طرح دیگر ۳۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی افزود: برای راه های روستایی و اصلی و زیرگذر ورودی شهر اهر سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار شهرستان اهر گفت: همچنین ۹۳۰ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن شهرستان اهر در حال احداث است.

وی همچنین از مقاوم سازی ۱۰۰ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان اهر با ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.

فرماندار شهرستان اهر همچنین از اختصاص ۱۴۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های بهداشتی و درمانی روستایی و شهری و ۱۵۰ میلیارد ریال برای شهرک صنعتی خبر داد.

وی گفت: با اختصاص ۳۵۶ میلیارد تومان طرح های مختلف در بخش های برق، گازرسانی، آموزشی و مخابراتی در حال اجراست.

وی افزود: در راستای توسعه گردشگری پیگیری پل معلق، پیست اسب دوانی و سه روستای ویژه بوم گردی و توریستی از برنامه هاست.

غنی زاده همچنین از مطالعه احداث سد بر روی کچری رود خبر داد و گفت: احداث سد کچری رود از سال ها قبل مطرح بوده است که در راستای تأمین آب شرب شهرستان اهر در اثر پیگیری ها به مطالعه رفته است و امیدواریم که با تخصیص میزان آب شرب شاهد احداث این سد باشیم.

 

 

در این جلسه امام جمعه شهرستان اهر نیز با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و دهه فجر گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جامعه و به خصوص برای نسل جوان دانست.

حجت الاسلام و المسلمین جواد حاجی زاده گفت: قبل از انقلاب اسلامی مردم ما در دورترین نقاط کشور از امکانات اولیه برخوردار نبودند اما به برکت انقلاب اسلامی و آن هم با وجود تحریم های ظالمانه شاهد ارایه خدمات در بخش های مختلف عمرانی و خدماتی و همچنین پیشرفت های علمی هستیم.

در این جلسه رئیس دادگستری شهرستان اهر نیز صرفه جویی در مصرف آب در اثر کمی بارش ها را لازم و ضروری دانست و گفت: اولویت مهم تأمین آب شرب است و میزان اختصاص آب به بخش کشاورزی بر اساس مصوبه شواری حفاظت از آب باید باشد.

حجت الاسلام محمدعلی نظری ضمن تأکید بر تکریم ارباب رجوع در ادارات افزود: وظیفه ما خدمت به مردم است اما در بعضی از ادارات در کارهای ساده و حتی استعلام ها مراجعه کنندگان ماه ها رفت و آمد می کنند که انتظار داریم مدیران ادارات در زمان های مشخص شده و طبق قانون به درخواست های شهروندان رسیدگی کنند و بیشتر از آن قابل قبول نیست.

در این جلسه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی نیز گفت: از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمنان با تحریم ها و ایجاد ناآرامی در جامعه به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی گفت: آنچه عامل پیروزی در برابر تحریم ها و توطئه های دشمنان است زمان شناسی و تکلیف گرایی می باشد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *