• 09:00

  • 1401-11-02

  • کد خبر: 54764

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد؛

احداث بزرگترین موزه تاریخ طبیعی استان در شهرستان سراب

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: دومین و بزرگترین موزه تاریخ طبیعی استان در شهرستان سراب احداث می‌شود.

به گزارش آناج،  اشتری در جلسه بررسی طرح‌ها و مشکلات زیست محیطی شهرستان سراب افزود: در این موزه پستانداران، پرندگان، خزندگان و دوزیستان و نمونه‌های متنوعی از حشرات و تیپ‌های مختلف گیاهی و انواع فسیل‌های جانوری سنگ و سنگواره در معرض نمایش علاقه مندان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: پیکره‌های تاکسیدرمی جانوران گوناگون مربوط به مناطق مختلف کشور به ویژه منطقه آذربایجان جمع آوری و به صورت علمی، ضد عفونی و آرایش شده و در ویترین‌های مخصوص به نمایش گذاشته می‌شود.

فرماندار سراب نیز در این جلسه گفتک این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در مسیر محور‌های مواصلاتی شمال غرب کشور و کشور‌های آسیای میانه و همچنین برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری سالانه بیش از ۳۰ میلیون مسافر دارد که احداث این موزه موجب جذب اکوتوریست‌های داخلی و بین المللی خواهد شد.

علی جهانی با بیان اینکه برای ساخت این موزه افزون بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه صرف خواهد شد افزود: ۱۶ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان برای اجرای این طرح تخصیص یافته و مابقی به همت بخش خصوصی هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: این موزه در محل پارک جنگلی ۱۳۴ هکتاری ارال که بزرگترین مرکز نگهداری و تیمار حیوانات شمال غرب کشور است در زمینی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع احداث می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *