• 12:17

 • 1399-11-15

 • کد خبر: 5460

در بازدید فرمانده سپاه عاشورا از شرکت چرخشگر تبریز مطرح شد؛

تولید گیربکس کددار علی‌رغم تحریم‌ها/ سود هنگفت برخی‌ها از ارز دولتی

فرمانده سپاه عاشورا بمناسبت دهه مبارک فجر، ضمن بازدید از فعالیت‌های شرکت چرخشگری در جریان سرانه تولید و طرح‌های جدید این مجموعه قرار گرفت.

به گزارش آناج، مهندس کریمی مدیرعامل چرخشگر تبریز در این بازدید با بیان اینکه بخشی از ظرفیت تولیدی کشور در سال‌های گذشته بواسطه واردات بی‌رویه کاهش یافت، اظهار داشت: سال۹۹ در شرایطی تحت عنوان “جهش تولید” قرار گرفت که در سال‌های ۹۷ و ۹۸ میزان تولید خودرو نصف شده بود و باید در سال جدید جبران می‌شد.

وی نامگذاری سال جهش تولید را هوشمندانه توصیف کرد و یادآور شد: ظرافت‌ها و اقداماتی که در شرکت چرخشگری صورت گرفته، دقیقا در راستای مبارزه با تحریم بوده است.

تولید گیربکس کددار علی‌رغم تحریم‌ها

مدیرعامل چرخشگر تبریز با بیان اینکه چرخشگر تبریز، توانست رکورد تولیدی هشت سال گذشته را در آذرماه امسال ثبت کند، ابراز داشت: ما موفق شدیم گیربکس‌های سنگین کددار تولید کنیم که توسط بدخواهان ایران اسلامی تحریم شده بود، نمونه خارجی این محصولات در سامانه تحریمی ردیابی می‌شدند که وارد ایران نشوند.

کریمی سنجری خاطرنشان ساخت: با مهارت متخصصان و مجاهدت تولیدگران، بخشی از تحریم‌ صنایع خودروسازی و دفاعی خنثی شد و نیازمندی‌های کشور تامین گردید.

تحریم‌های داخلی کمرشکن‌تر از تحریم خارجی

وی در ادامه به طرح‌های جدید شرکت چرخشگر اشاره کرد و عنوان کرد: درنظر داریم گیربکس‌های شانزده سرعته سنگین و گیربکس‌های اتوماتیک سبک طراحی کرده و تولید کنیم تا نیاز واردات کشور در این حوزه کاهش یافته و تحریم‌های مربوط خنثی شوند.

مدیرعامل شرکت چرخشگر یادآور شد: تحریم‌های داخلی بسیار کمرشکن‌تر از تحریم‌های داخلی است، اگر موانع نبود و اصطلاحا تحریم داخلی بوجود نمی‌آمد، وابستگی تجاری بین شرکت‌های داخلی و خارجی درهم تنیده می‌شد و در اینصورت خارجی‌ها اساسا نمی‌توانستند این بازار بکر را ترک کنند.

سود هنگفت برخی‌ها از ارز دولتی

سردار خرّم در این بازدید، ناهماهنگی‌ها و پلشتی‌های اقتصادی را اصلی‌ترین مانع برای تولید برشمرد و خاطرنشان ساخت: کسانی که بواسطه ارز دولتی، ریشه‌های اختاپوسی ایجاد کردند، عامل اصلی ضربه خوردن به جریان تولید بود.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: این ارز به افراد محدودی تخصیص داده می‌شد و آنها از این فرصت استفاده می‌کردند تا مواد اولیه را در کشتی نگه دارند و برای خود شبکه بازار آزاد ایجاد کنند.

سردار خرّم اظهار داشت: افراد معدودی که ارز دولتی دریافت می‌کردند، بواسطه بازار آزاد سود هنگفتی دریافت کرده و در نتیجه قیمت‌های تمام شده به شدت بالا رفت. این چرخه معیوب هم به ضرر تولیدکننده است و هم مصرف کننده.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام…من‌بطوراتفاقی‌ازیک‌کارگراخراجی‌کارخانه‌تراکتور‌سازی
  که‌میگفت‌دوسال‌پیش‌بطور‌ناگهانی‌‌جز‌هزار‌نفراست‌که‌اخداج‌شده
  وی‌میگفت‌آنزمان‌روزانه‌بیش‌از‌شصت‌تراکتور‌ددتبریز‌تولید‌میشد‌
  اینک.به‌زیر‌پنج‌عدد‌رسیده‌گفتم.آخر‌چراجواب‌داد‌از‌وقتی‌صنایع‌
  سپاه‌کارخانه‌راتحوبل‌گرفته‌اینگونه‌شده‌وعملا‌بخشی‌ازامکاناتبه‌کددستان‌و…منتفل‌شده‌‌بطوریکه‌دیگر‌تبریز‌درتولیدتراکتور‌فقط‌اسم‌داردحتی‌پول‌اداره‌تیم‌تداکتور‌راهم‌ندارد‌و‌خودرو‌باری‌هم‌دیگر‌نمیگذارند‌‌تولید1بکند…ازآناج‌تقاضا‌دارم‌هر‌طور‌صلاح‌
  میداند‌مسیله‌را.جهت‌تنویر‌افکاربر‌رسی‌و منتشر‌نماید‌واینکه‌واقعا
  کارخانه‌تحویل‌سپاه‌شده‌و…اجرکم‌عندالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.