• 16:47

 • 1401-10-27

 • کد خبر: 54404

نتیجه خودخواهی سران باکو؛ تعلیق عمل جراحی ۴۳۰ بیمار در قره باغ

در نتیجه اقدامات غیر انسانی جمهوری آذربایجان و ادامه مسدود کردن مسیر مهم «لاچین»، ده‌ها بیمار ارمنستانی قادر به انجام به موقع عمل جراحی نیستند.

به گزارش آناج، در نتیجه اقدامات خودسرانه جمهوری آذربایجان در ادامه مسدود کردن مسیر مهم «لاچین» در قره باغ کوهستانی، ۴۳۰ بیمار ارمنستانی قادر به انجام عمل جراحی نیستند

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا» مقامات بخش قره باغ کوهستانی روز سه شنبه گزارشی از سی و هفتمین روز محاصره منطقه توسط نیروهای جمهوری آذربایجان منتشر کردند.

بر اساس این گزارش، ۱۳ کودک در بخش‌های نوزادان و مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان بستری هستند. ۹ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال پنج نفر از آنها وخیم است. در مجموع ۴۳۰ نفر به دلیل تعلیق اعمال جراحی برنامه ریزی شده در تمامی مراکز درمانی قره باغ همچنان از فرصت دریافت خدمات درمانی لازم محروم هستند .تا امروز ۲۸ بیمار با پادر میانی و همراهی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای دریافت درمان مناسب از قره باغ به بیمارستان‌های ارمنستان منتقل شده‌اند.

گذرگاه مهم لاچین از سوی نیروهای باکو به دلایل نامشخص مسدود شده است. مسدود شدن این منطقه کار را به آنجا رسانده که مقامات این منطقه تصمیم گرفتند فروش برخی مواد غذایی اساسی و سایر اقلام را که با کمبود مواجه هستند، محدود و از سیستم سهمیه بندی استفاده کنند.

به گزارش نیوز آرمنیا، در مجموع ۷۲۶ کسب و کار فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده و دستکم ۳۴۰۰ نفر شغل و منبع درآمد خود را به دلیل شرایط سخت اقتصادی از دست داده‌اند.

این اقدام باکو با مخالفت‌های بین‌المللی روبرو شده به طوریکه وزارت امور خارجه فرانسه از متحدان ارمنستان، با صدور بیانیه‌ای خواستار بازگشایی راه ارتباطی قره باغ کوهستانی به ارمنستان از سوی جمهوری آذربایجان شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز ضمن ابراز نگرانی از انسداد گذرگاه لاچین تصریح کرد که مسکو به تلاش برای حل این مشکل ادامه می‌دهد.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان به تازگی در نشست خبری مدعی شد که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان ۳۰ سال است که در خاک ارمنستان حضور دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌این‌ارامنه‌قانونا‌وعرفا‌تبعه‌جمهوری‌
  آذربایجان‌هستند‌‌تروریستها‌ی‌‌مسلح
  در‌قره‌باغ‌تسلیم‌شوند‌‌…دولت‌جمهوری
  آذربایجان‌‌موظف‌است‌خدمات‌بهداشتی
  ورفاهی‌و…بدهد‌.چرا‌هم‌صدا‌باکفار‌فرانسوی
  امریکایی‌وارمنی‌وروسی‌‌‌‌وپان‌فارسیزم….
  ‌ماهیت‌دولت‌جمهوری‌آذربایجان‌یک‌مسئله
  هست‌.‌‌واینکه‌قره‌باغ‌وزنگه‌زور‌خاک‌اسلام‌
  است‌باید‌جدا‌دید

  عجب مصیبتی شده است وا مصیبتا!!!!.بهتر است آمار گربه های مریض و سگ های هار ارامنه را هم بگیرید تا از قلم نیفتند.درست من یادم می آید همین روزها بود که ارمنستان با پشتیبانی فرانسه و روسیه مردم مسلمان قره باغ را مستقیم زیر آتش گرفته بود و قتل عام میکرد.آیا آمار آنها را هم دارید؟ به دلایل نامعلوم راه بسته شده است؟ واقعا طنز است..بسته شدن راه به دلیل ممانعت از ارسال سلاح به داشناک های قاتل است و چپاول معادن آذربایجان…بهتر است از انتشار اینگونه اخبار کذب و اشک تمساح بیاور پرهیز نمایید.یاحق

  اولا لطفا نظرات را در موعد مقرر انتشار دهید ودوما عین این خبر را تمامی کانالهای لوس آنجلسی مانند صدای آمریکا و ایران نشنال و بی بی سی و وابسته به غرب انتشار داده اند و نمیدانم رابطه آناج با این کانالها چیست که در این مورد همسو هستند؟؟؟؟ لطفا مرا راهنمایی فرمایید…. خیلی نگران هموطنان ارمنی تان هستید و این در حالی است سی سال پیش در همین روزها ارامنه ای که شماها و لوس انجلسی ها طرفدار و حامی آنها هستید جنایاتی علیه مردم مسلمان شیعه و بی دفاع قره باغ مرتکب شدند که انسان از گفتن آن عاجز است…اما راه لاچین…این راه برای خودروهای حامل سلاح و تجهیزات جنگی و چپاول گران معادن آذربایجان بسته شده است و گرنه راه برای تردد خوردوهای ارزاق و سوخت و آمبولانس ها باز است و گرنه بر پدر دروغگو و پروپاگانداساز لعنت باد….روحیه مسلمانان و تورکها این نیست که همانند ارامنه و داشناکها و آسالاها جنایت نمایند…شیعیان علی(ع) وار با دشمنان خود رفتار میکنند….هیزم کش معرکه و آتش نباشید…

  دولت فرانسه یک حکومت کافر است .بارها به دین اسلام وکتاب مقدس قرآن ومرجعیت شیعه ورهبرمسلمین جهان اسلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اهانت کرده است. به تازگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در لیست تحریم قرار داده است. من تعجب می کنم چرا رسانه های ما همسو و هم صدا با دشمن عمل می کنند وزارت امور خارجه ومجلس ایران هم باید مکرون را دستش به خون مردم بی دفاع مسلمان در قره باغ آغشته است در طول سی سال اشغال قره باغ آز ارمنستان غاصب حمایت کرده است. باید تحریم شود .در ضمن آناج از منابع ارمنی نقل و قول می کنید کریدور لاچین برای کمک های انسان دوستانه باز است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *