• 11:10

  • 1401-10-01

  • کد خبر: 52335

آناج بررسی می‌کند؛

نگاهی به اولین تجربه خمز در لیگ برتر/ این تراکتور باید چکش‌کاری شود

سرمربی جدید تراکتور در اولین بازی با هدایت این تیم به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کرد.

به گزارش آناج، تراکتور در اولین مسابقه‌ای که پاکو خمز سرمربی اسپانیایی را روی نیمکت تیمش داشت موفق شد با تک گل محمدرضا عباسی بر میزبانش پیکان در ورزشگاه انقلاب کرج غلبه کرده و به رتبه پنجم جدول لیگ برتر صعود کند. بردی که باتوجه به شرایط جدولی و امتیازات نزدیک رقبا واجب‌تر از نان شب بود که مطمئنا سرمربی اسپانیایی نیز از اهمیت آن غافل نبوده است.

بی‌تردید بازار بحث و تبادل نظر راجع به پاکو خمز پس از ارائه اولین نمایش تراکتور با هدایت این سرمربی امری طبیعی بین اهالی فوتبال است که پس از بازی با پیکان نیز شکل گرفته است. اینکه تیمِ پاکو برخلاف آن‌چه که در رسانه‌های اسپانیایی راجع به وی شنیدیم، بازی کرد موصوعی است که قابل کتمان نیست ولی با نگاهی منصفانه‌تر می‌توان قبول کرد که تراکتور برای خو گرفتن با تفکرات سرمربی جدید نیاز به زمان دارد؛ موضوعی که باتوجه به فشردگی‌ مسابقات لیگ برتر به هیج وجه کار آسانی نیست و خمز باید فن مربیگری خود را این‌جا به رخ بکشد.

استفاده از سیستم چهار دفاعه موضوعی بود که همان ابتدای اعلام ترکیب به چشم آمد و به نظر باتوجه به ابزار حال حاضر تراکتور تصمیم به جایی بود؛ موضوعی که بردیف لجباز به هیچ وجه حاضر به قبول آن نشد و مرغش یک پا داشت! همچنین تیم پاکو ابتدای کار سعی در پاس کاری داشت ولی پس از گذر دقیقه‌هایی از بازی وقتی دید بازیکنان نمی‌توانند در چمن ورزشگاه انقلاب کرج این خواسته وی را اجرا کنند، وی از دستیار ایرانی خود خواست به بازیکنان اطلاع دهد هر وقت دیدید نشد، بلند بزنید پشت دفاع حریف! دقیقا چیزی که بردیف قبلا از بازیکنانش می‌خواست.

با تمام این تفاسیر، خمز وعده داد که در بازی‌های خانگی تیم بهتری از تراکتور خواهیم دید که روان‌تر بازی می‌کند و بیشتر مالک توپ خواهد بود. با این حال پاکو باید با درک صحیحی از بازیکنان و البته فوتبال ایران رفته رفته تاکتیک‌هایش را به تیم‌ منتقل کند و این‌ موضوعی است که نیازمند صبر و حوصله هواداران خواهد بود و تی‌تی‌ها نباید دوباره در دوراهی فوتبال زیبا یا نتیجه‌گرا، برعکس هر آن‌چه که اتفاق افتاد را طلب کنند!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *