• 12:14

  • 1401-09-29

  • کد خبر: 52169

آناج گزارش می‌دهد؛

رونمایی از تراکتـورِ اسپانیایی در کرج/ پاگشای پاکو با دهه هشتادی‌ها!

پاکو خمز، سرمربی اسپانیایی جدید تراکتور برای اولین بار این تیم را مقابل پیکان در کرج هدایت خواهد کرد.

به گزارش آناج، لیگ برتر فوتبال کشورمان مجددا از روز گذشته با برگزاری هفته دوازدهم رقابت‌ها کلید خورد و تراکتور با سرمربی جدید خود امروز (سه‌شنبه) از ساعت 15 در کرج به مصاف پیکان خواهد رفت. مسابقه‌ای که بلاشک برای تی‌تی‌ها باتوجه به رونمایی مرد اسپانیایی، از اهمیت دوچندانی برخوردار خواهد بود چراکه چشم‌های زیادی در انتظار اطلاع از اولین آرایش پاکو خمز به عنوان سرمربی تراکتور خواهند بود.

طی هفته‌های اخیر اکثر خبرها روایت از علاقه وافر خمز به فوتبال تهاجمی دارد. این درحالی است که قربان بردیف سکان‌دار پیشین تراکتور با سبک و سیاقی محتاطانه تیم خود را ارنج می‌کرد و به احتمال بسیار زیاد جانشین وی برای اولین بار در این فصل از سیستم چهار دفاعه به جای چینش سه دفاعه استفاده کند.

نماینده فوتبال آذربایجان و تهران درحالی به مصاف هم می‌روند که با توجه به نتایج روز نخست دو تیم در جدول در همسایگی یکدیگر قرار گرفته‌اند. درحال حاضر، تراکتور با 15 امتیاز در مکان دهم و پیکان با سه امتیاز کمتر در رده یازدهم است. تی‌تی‌ها در بازی امروز فرصت خوبی برای رسیدن به مکان پنجم جدول دارند و پایتخت‌نشینان نیز در این کورس 6 امتیازی به دنبال سبقت گرفتن از میهمان خود هستند.

اما تراکتور و پیکان در تاریخ رقابت‌های لیگ‌برتر ۲۲ بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که ۱۰ بار تراکتور موفق به کسب پیروزی شده، ۵ بار بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده و ۷ مرتبه نیز خودروسازان با سه امتیاز کامل زمین مسابقه را ترک کرده‌اند. همچنین ۴۶ گل در مسابقات دو تیم رد و بدل شده که حاکی از میانگین ۲/۰۹ گل در هر بازی است که پرشورها با به ثمر رساندن ۲۶ گل درمقابل ۲۰ گل پیکان از حیث گلزنی نیز عملکرد بهتری داشته‌اند.

باتوجه به اینکه بازی به میزبانی پیکان برگزار خواهد شد، بد نیست سری هم به آمار و ارقام تقابل‌های دو تیم در تهران بزنیم. از ۱۱ بازی برگزار شده به میزبانی فیروزه‌ای پوشان سهم تراکتور ۵ برد بوده و ۴ مسابقه نیز با تساوی به پایان رسیده و میزبان صرفا دو بار توانسته بر حریف سرخ‌پوش خود غلبه کند. پیکانی‌ها در ۵ سال اخیر قادر به شکست تراکتور در میدان خودی نبوده‌اند که می‌توان گفت تراکتورِ خصوصی هیچ‌گاه دستِ خالی از بازی خارج از خانه خود مقابل پیکان به تبریز بازنگشته است.

مردان مشترک زیادی هم بین اعضای کنونی دو تیم دیده می‌شود که البته فیروزه‌ای‌های سابق تراکتور به مراتب تعداد بیشتری دارند. حجت حق‌وردی، شاهین ثاقبی، آرش قادری، پوریا آریاکیا، ابوالفصل رزاق‌پور و رضا کاخ‌ساز شش بازیکنی هستند که سابقه پوشیدن پیراهن پیکان را در کارنامه دارند و اکثرا از این تیم اسمی برای خود دست و پا کرده‌اند. البته سعید واسعی بازیکن تحت قرارداد تراکتور نیز قبل از پیوستن به این تیم عضوی از پیکان بوده که باتوجه به مسائل انضباطی از جمع پرشورها کنار گذاشته شده است.

در اردوی مقابل اما محمد بلبلی تنها بازیکنی است که سابقه تراکتوری دارد. وینگری که نیم‌فصل دوم لیگ بیست‌ویکم را به طرز ناموفقی در تبریز پشت سر گذاشت و خیلی زود از جمع پرشورها جدا شد. مجتبی حسینی، سرمربی پیکان نیز مقطعی به عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی در کادرفنی تراکتور مشغول به کار بوده است.

باید منتظر ماند و دید در روزی که تراکتور از مدل اسپانیایی خود رونمایی خواهد کرد، استارتش با مرد ماتادور چگونه خواهد بود و آیا پاکو خمز موتور این تیم را در جدال با حریفی که اکثر بازیکنانش جوان و جویای نام و از نسل دهه هشتاد می‌باشند، در شروع مجدد مسابقات روشن می‌کند یا خیر؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *