• 15:13

  • 1401-09-21

  • کد خبر: 51532

یادداشت روز آناج؛

گزارشگری به شما بیشتر می‌آید؛ این کاره نیستی آقای صبوری!

تغییر مجریان برنامه موج ورزش حداقل تا بدینجای کار نشان داده کارگر نیفتاده و دود از کنده بهتر بلند می‌شده است!

به گزارش آناج، شب گذشته ایوب بهتاج، سرپرست مدیرعاملی باشگاه تراکتور برای بار دوم در چند هفته اخیر میهمان تلفنی برنامه موج ورزش بود ولی این بار به نظر می‌رسید سرپرست قرمزها بیشتر برای ابراز دلخوری و گلایه روی خط آمده که البته این گله‌مندی شاید به قدری هم صحیح جلوه می‌کند یا حداقل جملات رد و بدل شده بین طرفین و عدم توانمندی مجری برنامه در انتقال صحیح انتقادها کفه ترازو را بیشتر به نفع بهتاج سوق می‌داد.

شبکه سهند با روی کار آمدن مدیر جدید گروه ورزش به یکباره دست به تغییر آرایش در مجریان و گزارشگران برنامه زده و چند هفته‌ای هست که تصویری از مجتبی ساعی و میلاد وطن‌پرست در قاب تلویزیونی شبکه استانی شاهد نیستیم. تغییری که حداقل تا بدینجای کار نشان داده کارگر نیفتاده و دود از کنده بهتر بلند می‌شده است!

جلوس فرزاد صبوری، گزارشگر با اخلاق و با شخصیت تبریزی به عنوان نفر اول اجرای برنامه موج ورزش چند هفته‌ای هست که مورد انتقاد قرار گرفته و پرشورها پیشتر از ایوب بهتاج ناراحتی و گاها طعنه و کنایه‌های خود را به سمت وی و سیمای استانی روانه کرده‌اند. یکی از موارد مهمی که مطرح می‌شود، بی‌اطلاعی آقای مجری و البته کارشناس برنامه راجع به دم دست ترین اطلاعات فوتبالی است. هفته گذشته بود که ارائه اطلاعات غلط توسط کارشناس برنامه راجع به بازی کردن تعدادی از خارجی‌های سابق تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا توسط صفحات هواداری سوژه شد و دیشب هم آقای مجری تعداد دفعات حضور تونی اولیویرا در تبریز برای هدایت تراکتور را دو مرتبه اعلام کرد!

همچنین قبل از انتخاب سرمربی جایگزین بردیف، سرپرست مدیرعاملی تراکتور روی خط برنامه مدعی شد که از منبع خبر قرارداد ۳ الی ۵ ساله بردیف بی‌خبر است و از پرسشگر خواست که به وی اطلاع دهد کجا چنین چیزی مطرح شده ولی آقای مجری علاوه بر برنامه مذکور، شب گذشته نیز در پاسخ به بهتاج در این مورد ناتوان ماند؛ درحالی که اگر در فاصله این دو برنامه اگر سری به کانال رسمی باشگاه تراکتور زده می‌شد، پاسخ هویدا بود.

اطلاعات ناکافی به کنار، به نظر مجری جدید در بیان انتقادات گاها به حق خود نیز ناتوان عمل می‌کند و مدیرکل سابق با بیان شیوای خود عملا صبوری را شب گذشته گوشه رینگ انداخت! فی‌المثال انقضای فرصت ۴۸ ساعته برای انتخاب سرمربی جدید می‌توانست با استدلال بهتری مورد انتقاد قرار گیرد با این مضمون که نگرانی هواداران پس از اظهار نظر رسمی مدیر این تیم در تلویزیون و خلف وعده، بیشتر می‌شود و کاش در این مواقع که انتخاب سرمربی خارجی خوب زمان‌بر است، ضرب‌الاجلی تعیین نشود. مطمئنا بهتاج هم با این انتقاد نرم و به حق برافروخته نمی‌شد و حتی نمی‌توانست آن را رد کند ولی نحوه بیان مطالب در چرایی خلف وعده دو روزه انتخاب سرمربی، گلایه‌مندی هواداران هنگام پیاده‌روی و بلیط پای پرواز خریدن توسط خمز به شیوه دیشب بیشتر از انتقاد دلسوزانه به ایرادات بنی‌اسرائلی شبیه بود.

برای برنامه‌ای که می‌خواهد منتقد باشد و انتقاد به حق کند؛ این عدم‌ شیوایی در بیان مطالب، اطلاعات کم و ناکافی و ارائه اطلاعات غلط ضعف بزرگی محسوب می‌شود و شاید تنها موردی که بهتاج دیشب به درستی بدان اشاره نکرد قیاسی بود که با عادل فردوسی‌پور انجام داد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    با عرض پوزش… این شیوه انتقادی که برخی خبرنگاران ورزشی که دوستان عزیز ما هستند به ویژه خبرنگاری که اینگونه مطالب انتقادی مغرضانه نه انتقاد سازنده را بیشتر می نویسند، مشخص است که منظوری دارد.اولا بارها در مورد بومی های ورزش آذربایجان انتقاد کردید مثلا مدیران رسانه مختلف باشگاه های فوتبال تبریز از جمله تراختور، رسول خطیبی، اسماعیل تقی پور، سامان نریمان جهان، پیمان بابایی و غیره که در آخر هیچ چیزی عایدتان نشد که هیچ و الان هم تیم مس با اسماعیل تقی پور بهترین نتایج را میگیرد و دعوای فخیم و تقی پور و خطیبی فعلا به ضرر گیتی پسند و به نفع تقی پور شده است و شما در این چند هفته رنگ قلمتان را هم عوض کرده اید که قابل تقدیر است.
    اما در مورد این گزارشگر بااخلاق و با شخصیت، رنگ این قلم انتقادآمیز مغرضانه به شدت کثیف است.من به شخصه بارها اشتباهات مجریان و گزارشگران را به صورت خصوصی به گوش خودشان گفته ام و با کمال احترام هم قبول کرده و هم تشکر نموده اند و اینگونه نیست که بیاییم و در یک سایت خبری با شخصیت یک شخص سالم اینگونه قلم رنگی کنیم.
    اولا الحسود لا یسود و دوما المومن مراه المومن…

    لطفا نظرات را در موعد مقرر نمایش دهید…چرا از انتقاد سازنده میترسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *