• 21:27

  • 1401-09-16

  • کد خبر: 51223

انتقادات تند اکرامی از تغییرات تراکتور در گفت‌وگو با آناج؛

آقایان! هوادار را مچل روابط نکنید/ موضع‌گیری علیه نصرتی خودزنی است

مدافع پیشین تیم فوتبال تراکتور نسبت به تغییرات کادرفنی و جدایی قربان بردیف از این تیم واکنش نشان داده و به شدت انتقاد کرد.

مصطفی اکرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج درباره تغییرات کادرفنی تراکتور اظهار داشت: هنوز برای من جای سوال است که آقای بردیف چگونه از تراکتور جدا شدند. مگر کسی که قرارداد دارد به این راحتی می‌تواند جدا شود؟ حرفم این است که قرارداد چگونه بسته شده بود که اجازه جدایی دادند؟ باشگاه تراکتور اول فصل اعلام کرد که با ایشان برنامه چند ساله دارد و حتی امورات فنی کل باشگاه را به او سپردند اما الان چه اتفاقی افتاده است؟ اگر باشگاه با بردیف توافق کرده باید مشخص شود که چرا قبول کرده‌اند؟ یا اگر باشگاه طبق بند قرارداد کاری نمی‌توانست انجام دهد چرا آنگونه قرارداد بسته‌اند؟

جدایی بردیف سوال‌برانگیز است

وی افزود: قصد تخریب ندارم ولی برای همگان علامت سوال است که پشت پرده این قرارداد چه بوده است؟ حتی اگر آقای بردیف کل مبلغ قرارداد خود را بخشیده و برگردانده باشد، چه فرقی به حال تراکتور می‌کند؟ الان برنامه اردویی تیم به هم خورده است؛ از طرفی یک مربی جدید می‌آید که هیچ شناختی نسبت به بازیکنان و فوتبال ایران ندارد و این یعنی روز از نو، روزی از نو! من نمی‌خواهم کسی را زیر سوال ببرم و نظرم را نه به عنوان بازیکن سابق بلکه به عنوان یک هوادار مطرح می‌کنم. امیدوارم که مسئولان باشگاه تراکتور جوابی برای این سوالات داشته باشند.

تغییر، تغییر، بازهم تغییر؛ بس کنید!

مدافع سابق تیم فوتبال تراکتور بر موضع انتقادی‌اش از جدایی سرمربی روس این تیم تاکید ورزیده و گفت: آقای بردیف نباید به این سادگی جدا می‌شد حتی بارسلونا هم پیشنهاد می‌داد نباید چنین اتفاقی می‌افتاد. متاسفانه تراکتور محله بروبیا شده و هر سال شاهد هستیم که چند مربی می‌آیند و می‌روند. الان آقای خمز اگر عالی هم نتیجه بگیرد هیچ تضمینی برای اینکه او فصل آینده در تیم بماند وجود ندارد. من دوست ندارم حاشیه درست کنم و تمام صحبت‌هایم از سر دلسوزی است. به هرحال برای این تیم بازی کرده‌ام و هواداران اگر از من به خوبی یاد نکنند قطعا به بدی یاد نمی‌کنند؛ ولی واقعا بس است دیگر، مگر می‌شود این همه تغییرات انجام داد؟ اگر یک یا دو بار بود می‌گفتیم اشتباه شده و تجربه و درس می‌شود اما به نظرم تعمداً این کارها انجام می‌شود که جای تاسف دارد.

مگر هوادار را مچل روابط می‌کنند؟

اکرامی با اشاره به گمانه‌زنی‌ها خاطرنشان کرد: من در خبرها دیدم که در این قطع همکاری و درخواست باشگاه روسی برای به خدمت گرفتن آقای بردیف صحبت از پوتین و ریاست جمهوری روسیه وجود داشت. درست یا نادرست، این خبر منتشر شده و اگر غلط باشد که هیچ، ولی اگر یک درصد صحیح باشد واقعا جای تامل دارد. مگر آدم به‌خاطر روابط این همه هوادار را مچل خود می‌کند؟ حالا طرف مقابل می‌خواهد پوتین باشد یا هر کس دیگری.

تراکتور با این روش مدیریت نتیجه نمی‌گیرد

بردیف در خصوص علت جدایی خود اعلام کرد که مجبور به این کار شده است، اکرامی راجع به این موضوع نیز بیان کرد: به نظرم کار آقای بردیف غیرحرفه‌ای بود چون قرارداد داشت و هر پیشنهادی مطرح می‌شد باید تعهداتش را اولویت کاری خود قرار می‌داد و از ایشان به عنوان یک مربی باسابقه بعید بود که اینگونه تیم را ترک کند. اگر آقای بردیف به قراردادش پشت می‌کرد باشگاه می‌توانست از او به فیفا شکایت کند اما معلوم نیست در این باشگاه چه خبر است که هر مربی یا بازیکنی که می‌آید هر وقت دلش می‌خواهد می‌تواند جدا شود و جالب‌تر این است که علیه باشگاه حکم می‌گیرد! این تغییرات اصلا درست نیست و مشخص است که تراکتور با چنین روش و تفکری نتیجه نخواهد گرفت‌. به نوعی اجازه نمی‌دهند این تیم ساختار و ثبات پیدا کند و این درحالی است که زمان ما به هیچ وجه اینطور نبود و تیم همواره در کورس قهرمانی قرار داشت.

این تیم مشکل ساختاری دارد

بازیکن پیشین تراکتور در رابطه با انتخاب پاکو خمز به عنوان سرمربی جدید این تیم اذعان داشت: من هیچ شناختی از آقای خمز ندارم و نمی‌توانم نظر بدهم اما بحث این است که هر مربی با هر تفکری می‌خواهد بیاید، زمان نیاز دارد تا از شرایط تراکتور و فوتبال کشور شناخت پیدا کند. اگر سرمربی جدید نتیجه نگیرد و نبستن تیم را دلیل ناکامی مطرح کند، حق دارد و نمی‌توانیم او را متهم کنیم‌. بحث اصلی تغییر مربیان است که حتی با کسب موفقیت هم ثبات ندارند، ولو اینکه در فصل گذشته آقای ساغلام نتیجه گرفت اما در پایان فصل جدا شد. متاسفانه مشکل تراکتور ساختاری بوده و این قضایا برای ما و هواداران لوث شده است.

همه پیشکسوتان عزیز هستند اما …

وی در واکنش به حرف‌وحدیث‌هایی که راجع به پیشکسوتان قدیمی و جدید بین تراکتوری‌ها به تازگی عنوان شده، ابراز کرد: تمام پیشکسوتان تراکتور و همه کسانی که با پیراهن این تیم بازی کرده و زحمت کشیده‌اند، برایم عزیز و قابل احترام هستند‌، اما وقتی بعضی مسائل مطرح می‌شود حتما پای منافع شخصی در میان است. همه ما دوست داریم در تراکتور کار کنیم لیکن‌ این خواسته حق باشد یا ناحق، درست نیست و تیم را به حاشیه می‌کشد.

موضع‌گیری علیه نصرتی خودزنی است

اکرامی در خاتمه در مورد اضافه شدن نصرتی به کادرفنی تراکتور نیز یادآور شد: بالاخره آقای نصرتی پارسال مقطعی در تیم حضور داشتند و کمک کردند. او از سرمایه‌های باشگاه تراکتور است و نه تنها وی، بلکه هر شخصی که به عنوان سرمربی یا مربی انتخاب می‌شود باید حمایت کنیم. از روزی که باشگاه تراکتور تاسیس شده، خیلی‌ها پیراهن این تیم را پوشیده‌اند و حرف پیشکسوت قدیم و جدید نیست. در سنوات گذشته از پیشکسوتان قدیمی باشگاه نفراتی در کادرفنی حضور داشتند و کسانی که نسبت به انتخاب نصرتی موضع‌گیری می‌کنند، درواقع خودزنی انجام می‌دهند‌. نام تراکتور مهمتر از هر فردی است و اگر خودمان را جزو خانواده این تیم می‌دانیم وظیفه داریم از کسانی که انتخاب و انتصاب می‌شوند، حمایت کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    از دیدگاه پیشکسوتانی مثل شماها (پیشکسوتان غیر بومی) که برای تراختور عزیز زحمت کشیده و چند صباحی را به لطف مافیای ضد بومی که در تبریز و آذربایجان به راه انداخته اند، بازی کرده و نامی برای خود دست و پا کرده اید و هرازگاهی هم خبرنگاران باند فرازی با بازیکنانی مثل شما و یا اسدی و نصرتی و ترشیز و غیره برای نگه داشتن عرصه برای تصدی مربیگری مصاحبه ای میکنند تا فراموش نشوید، پیشنهاد میکنم دفتر باشگاه تراختور را به تهران ببرند تا شما بیش از این معذب نشده و راحت تر بتوانید نسبت به تراختور ارادتان را بجا بیاورید….حرفهایتان منطقی و خوب است ولی بنا نیست که در تراختور ثبات باشد و این را هم یک بچه درقنداق هم میداند.زنوزی هم نباشد یکی دیگر این بی ثباتی دستوری را در تراختور پیاده خواهد کرد.نگران نباشید و عجله هم نکنید آن قدر بی ثباتی خواهد بود که شما و دوستان هم روزی در تراختور پست خواهید گرفت…ان الله مع الصابرین

    یاشاسین اکرامی دردو بلات بخوره تو سر پیشکسوت بومی منفعت طلب،،خوب و بجا انتقاد کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *