• 13:46

  • 1401-09-10

  • کد خبر: 50733

در مجمع عالی بسیج استان مطرح شد؛

روایت «چرخه آشوب» از زبان نماینده‌ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی

آل‌هاشم گفت: دشمن بر جنگ شناختی که از مدتها قبل آن را آغاز کرده بود متمرکز بود. از این به بعد دشمن بر تداوم ذره ای غیرمتمرکز و فرسایشی آشوبها در ایران در کنار تشدید جنگ شناختی متمرکز شد.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم صبح امروز در مجمع‌عالی بسیج استان با اشاره به دستاوردهای دولت و مجلس، اظهارداشت: اقداماتی که مجلس و دولت در این یک سال انجام داده‌اند از جمله موارد مهمی بود که برخی پس از ده ها سال انتظار در دستور کار گرفته و اجرا شده است که می توان شاهد تاثیر این قوانین در زندگی مردم شد.

 

وی ادامه داد: تصویب و اجرای اصلاحات ساختاری کشور و تحول در قوانین ساختاری، اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، تسهیل صدور مجوز های کسب و کار، جهش تولید مسکن، جهش تولید دانش‌بنیان‌ها، ساماندهی صنعت خودرو، اصلاح ساختار بانک مرکزی است.

 

نماینده‌ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مجلس انقلابی در دو عرصه ورود جدی داشته است،  گفت: این اقدام باعث تمایز این دور از مجلس با سایر دوره‌ها شده است که یکی نظارت میدانی رئیس و نواب مجلس غالب‌بر ده‌ها نظارت میدانی توسط موکلان مردم در خانه ملت و دومین مورد نیز سه شنبه‌های نظارتی است که برای بررسی دستور کارهای نظارتی که در آئین نامه مجلس آمده، از جمله ده‌ها تحقیق و تفحص و ارجاع آن به قوه قضائیه است.

 

وی با اشاره به این‌که بدون شک بسیج از مهمترین نیروهای درون‌زای کشور است، گفت: بسیج در گام اول انقلاب در تثبیت تداوم ماندگاری پیشرفت و قدرت آفرینی برای انقلاب و نظام اسلامی نقش مؤثر داشته است.

آل‌هاشم افزود: تجربه‌های حضور موفق بسیج در عرصه‌های مختلف دفاع از انقلاب و بالنده سازی آن نشان میدهد که توانایی‌ها و مأموریتهای بسیج به مثابه نیروی درون زای ،انقلاب به فراخور زمان و مقتضیات روز بازسازی شده و بر همین مبنا بسیج در عرصه‌های مختلف ،سخت نیمه سخت ،نرم راهبردی و… در پیشروندگی و پیش برندگی انقلاب و نظام نقش آفرینی کرده است و بر این اساس اکنون که انقلاب اسلامی در یک نبرد ترکیبی درگیر با جبهه ی دشمنان می باشد.

 

امام جمعه تبریز اتکا به تفکر و فرهنگ ،بسیجی را همچون گذشته ضامن عبور موفق از این شرایط برساخته‌ای جریان تحریم و تحریف دانست و گفت: آشوب‌های کنونی و دشمنی با مؤلفه‌های قدرت ایران، نقطه مشترک تمام راهبردهای دشمنان در مقابله با انقلاب و نظام اسلامی، دشمنی با مؤلفه‌های قدرت ایران تلاش برای تضعیف و از بین بردن آنها و در نهایت، جلوگیری از شکل گیری ایران قوی و مستقل است.

 

وی با تاکید بر این‌که این آشوب‌ها دو هدف حداکثری و حداقلی را دنبال میکند  گفت: در حالت حداکثری فروپاشی نظام تجزیه ایران و در حالت حداقلی خسارت زدن به ایران از طریق تضعیف مؤلفه‌های قدرت آن از جمله امنیت پایدار ،داخلی نیروهای مسلح مقتدر سرمایه اجتماعی نظام و… است؛ به طور خلاصه باید گفت که غرب هم اکنون در تلاش برای مهار ایران از طریق تضعیف توانایی های آن میباشد؛ چه آشوب موجود به نتیجه برسد و چه نرسد.

 

آل هاشم خاطرنشان کرد: هر تحول سیاسی از قبیل انقلاب کودتا و حتی ،آشوب، معمولاً طرح‌هایی ایجابی وجود دارد که برای تحقق آنها تلاش میشود اما آشوبگران کنونی در ایران فاقد هر گونه طرح ایجابی هستند بر همین اساس است که با فرض محال) پیروزی آنها همچنان به ترور و خشونت ادامه میدهند بنابراین پروژه غرب در ایران اکنون معطوف به بی‌دولت سازی و از بین بردن بنیان‌های قدرت و تمدن در ایران میباشد.

 

نماینده‌ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی  در تشریح چرخه آشوب‌های کنونی، اذعان داشت: ابتدا دشمن بر جنگ شناختی که از مدتها قبل آن را علیه دولت و ملت ایران آغاز کرده بود متمرکز بود. از این به بعد دشمن بر تداوم ذره ای غیرمتمرکز و فرسایشی آشوبها در ایران در کنار تشدید جنگ شناختی متمرکز شد؛ در واقع، دشمن با آشوب‌های ذره ای و غیرمتمرکز درصدد است تا موجی از ترس انفعال و بی تفاوتی را در نیروهای مدافع، حامی و وفادار نظام ایجاد کند تا در سایه‌ی انفعال آنها بتواند تحولات موردنظر خود در ایران را پیش ببرد.

 

وی افزود: با این حال بعد از حمله تروریستی در حرم مطهر احمد بن موسی (ع) و پیش از این عدم همراهی مردم با آشوبگران آنها بیش از پیش از بن بست راهبرد خود اطمینان یافته و بنابراین در فاز بعدی تلاش کردند تا با روی آوردن به اقدامات کور مسلحانه و تروریستی شبیه آنچه در روزهای اخیر در ایذه، اصفهان، مشهد مهاباد و… اتفاق افتاد تیر نهایی خود را به سمت نظام و مردم شلیک کن.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *