• 12:43

  • 1401-08-28

  • کد خبر: 49787

در حال و هوای جام جهانی؛

مصاحبه جذاب مهندس تراکتور/ آلوز: رونالدو خدای فوتبال پرتغال است

ستاره پرتغالی تراکتور می‌گوید رونالدو در این جام جهانی عملکرد بهتری نسبت به مسی خواهد داشت.

به گزارش آناج، ریکاردو آلوز، هافبک پرتغالی تراکتور که با ۷ پاس گل بهترین پاسور این فصل لیگ برتر ایران است عقیده دارد که تیم ملی ایران پتانسیل صعود به دور حذفی جام جهانی را دارد. در آیتمی از ویژه برنامه جام جهانی، سوالاتی از مهندس تراکتوری‌ها در خصوص جام جهانی، تیم ملی کشورش و همچنین تیم ملی ایران پرسیده شد که پاسخ‌های جالب او را در ادامه می‌خوانید:

با وجود VAR امکان به ثمر رسیدن گل دست خدا نبود

VAR اتفاق مهمی در فوتبال است ولی به نظر من جذابیت‌های آن را می‌گیرد. فوتبال از خیابان‌ها می‌آید و یک ورزش آزاد است. در آن گلی با دست خدای مارادونا داشتیم که به انگلیس زد و باعث خوشحالی یک ملت شد. ولی الان که VAR هست نه می‌توانی دور از چشم داور خطایی بکنی نه می‌توانی آفسایدی انجام دهی و نه حتی می‌توانی با دست گل بزنی! یک مقدار از خوشحالی‌های غیرمنتظره فوتبال کاسته است اما گاهی نیز به برقراری عدالت کمک می‌کند. فوتبال همیشه دستخوش تغییر است. VAR آمده و گسترش یافته اما ذات فوتبال هرگز تغییر نمی‌کند.

تاثیر برگزاری جام جهانی در فصل زمستان روی کیفیت مسابقات

شاید فرق کند. به هر حال اقلیم و فضای متفاوتی است. همیشه تورنمنت‌های بزرگ در فصل تابستان برگزار می‌شود ولی شرایط قطر فرق می‌کند. هم به لحاظ هوایی و هم به لحاظ اقلیمی شرایط فرق دارد و زمان می‌برد تا بازیکنان با آن هماهنگ شوند. این قطعا روی کیفیت هم تاثیرگذار است.

مسی یا رونالدو؟ کدام یک در این دوره عملکرد بهتری خواهند داشت

رونالدو. او قطعا خدای فوتبال ما پرتغالی‌هاست. به خاطر افتخارات و اتفاقاتی که رقم زده است. او قهرمان یورو شده است. برای من و خیلی از فوتبالدوستان کریس محبوب‌ترین ستاره جام است.

بهترین بازیکن این دوره؟

بازیکنان باکیفیت زیادی در فوتبال داریم. می‌توانم نیمار، امباپه، دی‌بروینه، مسی و چند بازیکن از تیم خودمان مثل برناردو سیلواو کانسلو اشاره کنم.

جای خالی کدام ستاره احساس می‌شود؟

جام جهانی جای بهترین بازیکنان است و بهترین‌ها در آن بازی می‌کنند. بعضی از بازیکنان اما به خاطر تیم‌های خود در جام جهانی نیستند. هالند و خیلی از ستاره‌های ایتالیا به خاطر نبودن تیم‌های ملی خود در جام جهانی، این مسابقات را از دست دادند.

ایران شانس صعود به دور حذفی را دارد؟

وقتی شما به مرحله نهایی جام جهانی صعود می‌کنید، قطعا شانس صعود از مرحله گروهی را هم دارید. ایران پتانسیل خوبی دارد و می‌تواند از پس تیم‌های گروه بربیاید. انگلیس تیم خوب با بازیکنان خوب است اما همیشه در این نوع تورنمنت‌ها می‌لنگند. به نظرم اگر این خودباوری داشته باشد می‌تواند شانس صعود از گروه را هم داشته باشد.

به نظرت ایران می‌تواند از اشتباهات مگوایر به سود خود استاده کند؟

الان اصلا قشنگ نیست که بد کسی را بگویم. همه ما مثل زندگی ممکن است در فوتبال هم اشتباه کنیم. هیچ کس نمی‌خواهد اشتباه کند اما اگر اشتباه او باعث می‌شود که ایران از گروه خود صعود کند بله امیدوارم اشتباه رقم بخورد و ایران به نتیجه خوبی مقابل انگلیس برسد.

انتهای پیام/ ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *