• 15:37

  • 1401-08-09

  • کد خبر: 48340

پیشرفت فیزیکی بیمارستان 304 تختخوابی مرند در 6 سال تنها 5 درصد

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: کلنگ بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند در سال ۱۳۹۵ بر زمین زده شده اما تاکنون فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید راه‌حل مناسبی برای این پروژه پیدا شود.

به گزارش آناج، عابدین خرّم امروز در جلسه شورای اداری شهرستان مرند با اشاره به وجود برخی پروژه‌های عمرانی، ورزشی، صنعتی و هنری نیمه‌تمام در این شهرستان، اظهار کرد: وجود پروژه‌های نیمه‌تمام یکی از عواملی است که باعث سلب اعتماد مردم به دولت می‌شود.

 وی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت اتمام پروژه‌های نیمه تمام است، افزود: در شهرستان مرند پروژه‌های کارخانه الیاف شیشه، استادیوم پنج هزار نفری و بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی در اولویت اتمام هستند و مشکلات کارخانه عالم‌آرا نیز توسط مسؤولان مربوطه بررسی می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک شاهد احیای این کارخانه باشیم.

خرّم در ادامه بر کاهش بروکراسی اداری تاکید کرد و یادآور شد: یکی از مشکلات در زمینه جذب سرمایه‌گذاری، وجود بروکراسی اداری و محول کردن کارها توسط مدیران شهرستان به استان است که این موضوع باید توسط فرمانداران رفع شود تا شاهد حضور گسترده سرمایه‌گذاران در سطح استان باشیم.

وی، یکی از راه‌های برون‌رفت از بن‌بست اقتصادی را احیای ظرفیت‌های بومی مناطق و شهرستان‌ها عنوان کرد و افزود: فرمانداران می‌توانند با شناسایی ظرفیت‌های هر شهرستان، ظرفیت‌های بومی منطقه را احیا کنند تا علاوه بر برون‌رفت از بن‌بست اقتصادی زمینه اشتغال برای جوانان منطقه را نیز فراهم سازند.

استاندار آذربایجان‌شرقی، کشاورزی و معدن را از ظرفیت های غنی شهرستان مرند دانست و متذکر شد: شهرستان مرند در زمینه تولیدات کشاورزی یکی از شهرستان های برتر استان و کشور است که باید فرآوری محصولات کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهد و در زمینه معادن نیز با برگزاری جلسات بتواند با حل مشکلات معارضین محلی از این نعمت خدادادی به صورت بهینه استفاده کند.

خرّم از اختصاص یکصد میلیارد ریال برای فعال کردن روند احداث استادیوم پنج هزار نفری مرند و چند باشگاه ورزشی در روستاهای این شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه شهرستان مرند از نظر بهداشت و درمان در وضعیت خوبی قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: شهرستان مرند دارای جمعیت بالای ۲۶۰ هزار نفر است که برای این تعداد حداقل یک بیمارستان ۴۴۲ تختخوابی نیاز است، ولی در حاضر این شهرستان فقط یک بیمارستان یکصد تختخوابی فعال دارد و کلنگ بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی نیز در سال ۱۳۹۵ بر زمین زده شده اما تاکنون فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید راه حل مناسبی برای این پروژه پیدا شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *