• 15:29

  • 1401-08-01

  • کد خبر: 47678

امام جمعه تبریز: رسانه‌ها در ارتقای فرهنگ پرداخت زکات نقش محوری دارند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: رسانه‌های گروهی در ارتقای فرهنگ پرداخت زکات نقش محوری و مهمی برعهده دارند.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم روز یکشنبه در دومین جلسه شورای زکات استان، اظهار داشت: برای فرهنگ‌سازی پرداخت زکات در جامعه باید به برگزاری همایش‌های علمی و تبیینی اهتمام جدی صورت گیرد و در این راه تمامی دستگاه ها باید وارد عرصه شوند.

وی با اشاره به برگزاری همایش علمی زکات در روز پنجم آبان ماه در تبریز، یادآور شد: در راستای ارتقای انگیزه در مشمولان فریضه زکات، از برترین‌های این فریضه الهی و افراد فعال، عاملین، مبلغان و مروجین زکات تجلیل به عمل آید.

آل هاشم با تاکید بر افزایش همکاری‌های دبیرخانه شورای زکات آذربایجان شرقی با مراکز علمی، دانشگاهی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، ادامه داد: در این مسیر تامین امنیت اجتماعی همایش با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی حضور فرمانداران و مسئولان شهرستانی در همایش فوق را ضروری خواند و گفت: در راستای عملیاتی کردن مصوبات کمیته اطلاع‌ رسانی در صداوسیما از آیت‌الله سیدمحمدتقی آل‌هاشم پیام تلویزیونی با محوریت تبیین اهمیت پرداخت زکات ضبط و در همایش استفاده شود.

آل هاشم نقش محوری رسانه‌ها برای ارتقای فرهنگ و انگیزه پرداخت زکات را مورد تاکید قرار داد و گفت: رسانه‌های دیداری و شنیداری از نتایج منابع مالی که از محل اعتبارات زکات در مناطق محروم هزینه شده است، گزارش و اخبارهای جامع تهیه و منتشر کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام قاسم محمدزاده، دبیر شورای آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت جذب منابع زکات، گفت: جذب زکات در استان نسبت به ۶ ماهه سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته و میزان آن ۵۶ میلیارد تومان بوده است.

به گفته وی از ۷۲ درصد روستاهای آذربایجان شرقی زکات جذب شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *