• 19:32

 • 1401-07-24

 • کد خبر: 47190

رزمایش سپاه در منطقه ارس و چند نکته+اینفوگرافی

رزمایش‌های ایران همواره در تاریخ ۳۰ ساله خود با هدف تقویت ریشه‌های صلح و دوستی با همسایگان انجام یافته و این رزمایش نیز با هدف توسعه صلح پایدار در منطقه برگزار می شود.  

به گزارش آناج، چند روز پیش بود که سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه از اجرای رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه به منظور حفظ و ارتقای آمادگی نیروهای مسلح و یگان‌های زمینی در مرزهای شمالی کشور خبر داد.

رزمایش‌های ایران همواره در تاریخ ۳۰ ساله خود با هدف تقویت ریشه‌های صلح و دوستی با همسایگان انجام یافته و این رزمایش نیز با هدف توسعه صلح پایدار در منطقه برگزار می شود.

نکته ای که در این میان حائز اهمیت است، آینده منطقه قفقاز با توجه به ظرفیت اقتصادی بالا و منافع مشترکی که کشورهای منطقه دارند، بسیار مهم و برای توسعه اقتصادی بایستی عاری از هرگونه ناامنی باشد، که در همین راستا تلاش و همکاری کشورهای این منطقه در حال افزایش است.

روند فعالیت های اقتصادی جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه روند رو به رشد بوده که در امنیت کامل در حال انجام است، به نحوی که مسئولین دولت ایران آمادگی خود را برای توسعه خطوط جاده ای آذربایجان با نخجوان از طریق ایران اعلام داشته اند.

آن چه حائز اهمیت است، امنیت خطوط ارتباطی و مواصلاتی اقتصادی و انتقال انرژی است که برای کشورهای این حوزه در راستای توسعه اقتصادی فوق العاده مهم است.

در پایان ذکر این نکته حائز اهمیت است که مداخله بیگانگان در این منطقه موجب افزایش تنش می شود و جمهوری اسلامی همچنان که بارها تاکید کرده، حضور عناصر مخرب و تنش زا بمانند رژیم صهیونیستی را در جوار مرزهای خود تحمل نخواهد کرد.

کلید واژه ها :

دیدگاه ها:

  سلام
  یقینا رزمایش سپاه درمنطقه عمومی ارس درشرایط فعلی یک ضرورت هست، چرا که قدرت های فرامنطقه ای بدنبال تحمیل اراده خود به سران بی اراده برخی کشورهای منطقه هستند،
  منافع ملی ما ایجاب میکند که باهرگونه تغییر درجغرافیای سیاسی منطقه وبویژه مرزهای مشترک کشورمان بادیگرکشورها را با جدیت وهوشیاری کامل مخالفت کنیم .
  امریکا و رژیم جعلی اسرائیل بدنبال بدنبال نزدیک شدن به مرزهای ایران بوده ومقاصدشومی ازجمله نا امن کردن مرزها وقطع ارتباط برخی مسیرهای تجاری بازرگانی کشورمان ازطریق ارمنستان را دنبال می کنند.
  اقتدار وتاثیرگذاری ایران درمنطقه خاورمیانه برکسی پوشیده نیست واین امرهژمونی پوشالی امریکا وهم پیمانانش را بشدت تحت تاثیرخودقرارداده وتضعیف نموده است، ویکی ازعوامل اصلی این تحرکات دشمن همین موضوع می باشد.لذا باید نیروهای مسلح مان با اقتدار وپرصلابت قدرت بازدارنده خودرا به رخ امریکا ورژیم صهیونیستی وعوامل سرسپرده انان بکشند تا برخی خیالات برشان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *