• 13:21

 • 1399-11-09

 • کد خبر: 4642

درگوشی آناج از انتخابات1400؛

جزئیات یک جلسه| پاسخ رئیسی به دعوت شبستری

آیت‌الله مجتهد شبستری(قائم مقام جامعه روحانیت مبارز) در صدر هیئتی از علمای طراز و شخصیت‌های مهم اصولگرا به دیدار آیت‌الله رئیسی رفته و از او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده‌ است.

گروه سیاسی آناج؛ از انتخابات1400 خبرهای جدیدی به گوش می‌رسد. تازه‌ترین شنیده‌ها از یک جلسه مهم میان علما و آیت‌الله رئیسی حکایت می‌کند.

در این رابطه، آیت‌الله مجتهد شبستری(قائم مقام جامعه روحانیت مبارز) در صدر هیئتی از علمای طراز و شخصیت‌های مهم اصولگرا به دیدار آیت‌الله رئیسی رفته و از او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده‌اند.

در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله دلایل میهمانان برای حضور رئیس قوه قضاییه در انتخابات ارائه شد. اما خروجی جلسه برای هیئت حاضر، چندان رضایت بخش نبود.

آیت‌الله رئیسی به صورت تلویحی از عدم تمایل برای حضور در انتخابات سخن به میان آورده و پیشبرد امور قوه قضائیه را اولویت‌های فعلی خود عنوان کرده است.

رئیسی منصوب رهبرانقلاب است و به شدت مشغول اجرایی کردن سند تحول قضائی و مبارزه با مفاسد اقتصادی. در دیدار دانشجویان هم گفته بود به هیچ چیز جز مسائل قوه قضائیه و تصمیمات اساسی کشور فکر نمی‌کند.

گروه‌های مختلف اصولگرا همچون جامعه روحانیت مبارز برای دعوت از رئیسی به منظور شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشگام شده‌اند و ممکن است مقدمات و استجازه چنین کاری را فراهم کنند. آنها معتقدند اگر آقای رئیسی شرکت نکند، جریان اصولگرا با تشتت کاندیدا و درنهایت شکست مواجه خواهد شد.

از آن‌سو مخالفان حضور رئیسی در انتخابات هم دلایلی ارائه می‌کنند. آنها معتقدند اهمیت قوه قضائیه کمتر از دستگاه اجرائی نیست و شخصیت جامعی همچون آقای رئیسی مهره‌ی اثرگذاری در مبارزه با مفاسد و اصلاح ساختار قضایی کشور می‌باشد.

آسیب رسیدن به چهره عدالتخواه آیت‌اللّه رئیسی در اثر تخریب‌های شخصیتی که در جریان رقابت‌های انتخاباتی بوجود می‌آید، استدلال دیگر مخالفان است.

گفته می‌شود اگر رئیس قوه قضائیه پا در عرصه انتخابات بگذارد، اکثر قریب به اتفاق نامزدهای اصولگرا به نفع او کناره‌گیری می‌کنند و طبیعتا تمام بازیگران اصولگرای انتخابات در سطح کشور برای رئیسی تبلیغات خواهند کرد.

به گفته برخی کارشناسان، اجماع‌سازی مزیت مهم رئیسی است؛ و بخش عمده‌ای از ظرفیت‌های اجرایی و مدیریتی کشور فارغ از سلیقه‌های سیاسی، می‌توانند در دولت او عهده‌دار مسئولیت شوند. برنامه‌های مدیریتی او هم تلفیقی از برنامه‌های دیگر کاندیداهای اصولگرا خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  اولا دستگاه قضا پس از سی و چند سال صاحب مدیر قدرتمند و صالحی گردیده و نیاز هست این مدیریت بر دستگاه قضا همچنان ادامه یابد تا ریشه فساد در کشور خشگ شود!
  ثانیا معرفی چهرهای جوان و جهادی دیگر در مصادر قوه مجریه
  لازم و ضروری بنظر میرسد لذا باید رییس قوه مجریه کمک کار ریاست قوه قضا در امر مبارزه با فساد باشد!
  ثالثا نیروهای اصولگرا تلاش کنند بین کاندیداهای خودشان به وحدت برسند و نیروی جهادی جدیدی را به ریاست قوه مجریه انتخاب کنند نه اینکه برای قوه مجریه که میتوان از بین چهره های موجود فردی را انتخاب کنند، از وجود شخص آیت الله رییسی که الان بخوبی قوه قضاییه را هدایت کرده و نیاز به همراه قوی در قوه مجریه دارد استفاده کنند!
  رابعا قوه مجریه با وضع بسیار اسفناک فعلی نیازمند زمان زیادی خواهد بود تا بسامان برسد، و صبر و حوصله مردم برای اصلاح قوه بسر آمده، لذا کسی که در سیبل انتقادات و اهانتها قرار میگیرد آیت الله رییسی است که اصلا صلاح ملت و کشور چنین موضوعی نیست!!

  جلیلی مناسب و شایسته است. اگر خبرگزاری ها و اصحاب رسانه حمایت کنند ان شاء الله پیروزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.