• 22:10

  • 1401-07-13

  • کد خبر: 46321

در افتتاحیه دوره طلایه داران فردا اتحادیه انجمن اسلامی مطرح شد:

دانش‌آموزان باید از تاریخ و سیاست اطلاعات داشته باشند/ لزوم شناخت جنگ دشمنان برعلیه کشور

افتتاحیه دوره طلایه داران فردا اتحادیه انجمن اسلامی صبح امروز در اردوگاه الغدیر برگزار شد.

به گزارش آناج، علیرضا صیادی در افتتاحیه دوره طلایه داران فردا اتحادیه انجمن اسلامی دراردوگاه الغدیر اظهار داشت: فرصت‌های اردویی فرصت‌های بسیار ارزشمندی برای جوانان و به ویژه نوجوانان است چرا که می‌دانم حضور یک نوجوان در این برنامه‌ها چه تاثیراتی بر شاخص‌های شخصیتی و فکری او می‌گذارد.

وی ادامه داد: این برنامه‌های کوچک اما با محتوا از جمله گروه سرود، انجمن اسلامی، شورا و… برای دانش آموزان فرصت و تمرین مسئولیت می‌دهد تا بتواند در آینده موثر واقع شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه من خودم افتخارم این است که یک عضو انجمن اسلامی انجمن در دهه  ۵۰ و ۶۰ بودم، گفت: یک دانش آموز انقلابی پیرو ولایت باید از تاریخ کشورش مطلع باشد، سواد سیاسی داشته باشد چون انجمنی بی سواد به هیج دردی نمی خورد و سواد از نظر علوم انسانی و سیاسی اینجا مورد توجه است.

وی ادامه داد: اگر ما تاریخ کشورمان را نشناسیم نمی‌توانیم یک عنصر مطلوب باشیم چرا که شناخت عرصه های مختلف کشور مارا از فتنه‌های دشمن مصون می‌سازد، همین اغتشاشات اخیر حاصل جنگ‌های ترکیبی و محصول همین هجمه هاست. برای چنین هجمه‌هایی یک نیروی دارای شناخت ترکیبی نیاز است تا با این هجمه‌ها مقابله کند.

صیادی تصریح کرد: رهبری از مدت‌ها قبل در ارتباط با جنگ ترکیبی سخت سخن گفتند اما الان ما در جنگ ترکیبی قرار داریم که مثل دفاع مقدس فقط تک بعدی نیست و هجمه ها از هر سو بر ما وارد می شود.

وی با اشاره به اینکه نوجوانان ما باید در عرصه‌های مختلف شناخت کامل داشته باشند، عنوان کرد: دانش آموزان اول خودشناسی داشته باشند و بعد شرایط مدرسه، شرایط کشور و… را بشناسند. شناخت دشمن و دشمن شناسی بایستی جزء برنامه‌های اتحادیه انجمن اسلامی باشد.

در ادامه تاریخی، دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور هم در این برنامه گفت: مجموعه انجمن اسلامی دانش آموزان در سال ۱۳۳۹ شکل گرفته است و به نقل از شهید چمران این پرچمی است که بیش از شصت سال دست به دست چرخیده است.

وی با اشاره به تاریخچه این انجمن عنوان کرد: در سال ۵۶، ۵۷ و ۵۸ چه کارهایی در مدارس انجام می‌شد و درگیری با مارکسیست‌ها در مدارس بحث می‌شد و کتاب های استاد مطهری و شهید بهشتی را مطالعه می‌کردیم تا به صورت منطقی آنها را قانع کنیم.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: بچه‌های انجمن باید توان و حس نجات دهندگی و مسئولیت پذیری داشته باشد تا بتوانند خوب عمل کند، باید این حس را داشته باشد تا از همکلاسی و محیط پیرامونشان دست گیری کنند.

وی با بیان اینکه طبق گفته رهبری شما افسر جنگ نرم هستید، ابراز داشت: باید خودتان به میدان آگاه باشید و درست و دقیق عمل کنید. طی این اتفاقات اخیر به همگان ثابت شد که وقتی رهبری گفتند مخاطب گام دوم شما هستید یعنی چه! هرجا که دانش آموزان و جوانان وارد عرصه شدند چه در دفاع مقدس و چه در دیگر عرصه‌ها ورق برگشته است.

تاریخی تاکید کرد: از جمله شناخت‌های دیگر امام شناسی است که ما باید ولایت شناس خوبی باشیم
و اگر این شناخت را نداشته باشیم به راحتی در میدان دشمن قرار می‌گیریم که نمونه آن را در برخی شخصیت‌ها دیدیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.