• 13:00

  • 1401-07-13

  • کد خبر: 46278

رویداد سرمایه گذاری در طرح های فناورانه در تبریز برگزار می‌شود

رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا گفت: رویداد سرمایه گذاری بر روی طرح های فناورانه تخت عنوان تا ثریا در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش آناج، نادر ارسلانی روز چهارشنبه در گقت وگو با ایرنا، افزود: این رویداد مهم علمی و فناوری با هدف ارایه نیازهای فناورانه اولویت دار فردا در پارک علم و فناوری تبریز برگزار می شود که امیدواریم اهالی صنعت، تولید و بخش های مختلف اقتصادی در آن حضوری فعال داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت های گسترده مجموعه علمی و فناوری سپاه عاشورا در جهت عملیاتی سازی منوبات رهبری، اظهار داشت: مسیر حرکتی فعالیت های این سازمان مساله محوری و سپس محصول محوری است.

ارسلانی ارتباط دو سویه با تمامی دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی را از جمله اولویت های مهم بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی برشمرد و ادامه داد: بر همین اساس تلاش داریم دانشگاه ها را به سمت مساله محوری سوق داده و با همکاری های دوجانبه و چندجانبه مسیر محصول محوری را برای مخترعان و مبتکران جوان و دانش آموختگان دانشگاهی مهیا کنیم.

وی حرکت در مسیر رهنمودهای رهبری پیرامون قوی تر شدن کشور و نیز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را جزو رئوس فعالیت های بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا دانست و اظهار داشت: به دنبال تاکیدات رهبری بر ورود بسیج به حوزه های علمی و فناوری، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در سپاه های استان ها از سال ۱۳۸۷ به تدریج شروع به فعالیت کردند و در آذربایجان شرقی نیز از همان سال این مجموعه تشکیل شد که تاکنون دستاوردهای بسیار مهمی در بخش علمی داشته است.

ارسلانی عمده محور فعالیت های بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی را ورود به فازهای عملیاتی در حوزه دانش، کاهش هزینه های تولید دانش بنیان، تبدیل طرح های فناورانه به ثروت، تحقق سازی شعار ما می توانیم، حمایت و هدایت جوانان مبتکر و مخترع و در نهایت رفع مشکلات مردم بیان کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.