• 23:44

 • 1401-07-12

 • کد خبر: 46260

لزوم موضع‌گیری صریح «گروه‌های مرجع»؛

آقایان «خواص» بسم‌الله!

بعد از تاکیدات بی‌پرده مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر موضع‌گیری صریح خواص، باید منتظر بود و دید نه تنها نمایندگان مجلس، بلکه دیگر «گروه‌های مرجع» که تابحال یا از سر محافظه‌کاری یا از سر بی‌بصیرتی موضعی قاطع اتخاذ نکرده‌اند، «بدون لکنت زبان» از آشوب‌گران برائت خواهند کرد یا نه؟!

به گزارش آناج، ۲۵ شهریور ماه بود که خبری مبنی‌بر فوت مرحومه امینی در کلاس‌های توجیهی گشت‌ارشاد رسانه‌ای شد؛ اما رسانه‌های غربی و معاند، به محض انتشار این خبر ناگوار، شروع به پخش اتهاماتی علیه گشت‌ارشاد کردند.

آنان مدعای خود را که «علت فوت مرحومه ناشی از صدمات وارده حین تذکر به وی بوده است» را در صدر اخبار قرار خود قرار داده و تبدیل به کلید‌واژه‌ای جهت ایجاد آشوب و ناامنی در کشور کردند؛ در حالی‌که فیلم بیرون آمده از وزرا حکایت از این داشت که مرحومه امینی حین صبحت با یکی از حاضرین دچار وخامت حال شده و توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شود.

اما موضوعی که در آن روزها تاسف‌بار بود، موضع‌گیری بدون استناد و شاید هم با چاشنی شیطنت‌ انتخاباتی برخی خواص در این خصوص بود، مسعود پزشکیان در کسوت یکی از خواص این نظام همان موقع با اظهاراتی ناپخته در راستای این خط خبری معاندین حرکت کرد؛ البته این سخنان باعث واکنش بسیاری از مردم انقلابی شد و در ادامه آن در مراسم تشییع پیکر شهید اجاقی خواهان استعفای وی شدند، چراکه تشویش بدون سنو و مدرک اذهان عمومی چیزی جز آشوب را در پی نخواهد داشت. البته این نماینده مجلس در بیانیه‌ای کوتاه به صورت ضمنی از مواضع خود عقب‌نشینی کرده و مردم را به دوری از آشوب فراخواند.

علیرضا بیگی دیگر نماینده مردم تبریز هم در در آن مواقع به قول ضرب‌المثل معروف«یکی به نعل می‌زنه یکی به میخ»، به صورت تلویحی فوت مرحومه امینی را محکوم کرد، در حالی‌که هیچ سند معتبری بر گواه این ادعا تابحال منتشر نشده است.

این موضع‌گیری‌های هیجانی «خواص» استان که به عنوان «گروه‌های مرجع» مورد مقبولیت قرار دارند، باعث تشویش هرچه بیشتر اوضاع حاکم شده و آب را در آسیاب معاندین می‌ریزد، چنان‌که مقام‌معظم‌رهبری نیز در سخنان چند روز پیش خود با تاکید بر نقش مهم «خواص»، انتقاداتی نیز در خصوص برخی از این افراد مطرح فرمودند.

ایشان در بخش از سخنان خود اظهارداشتند: «در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالاً ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهار نظر کردند. برخی از آنها اتهام را به سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند. اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌های آنان با برنامه‌ریزی دشمن چه اتفاقاتی را در خیابانها رقم زده است، باید کار خود را جبران و صریحاً اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند.»

همچنین ایشان در ادامه افزودند: « وقتی عنصر سیاسی امریکایی این قضایا را به دیوار برلین تشبیه می کند باید بفهمید قضیه چیست و اگر نفهمیدید حالا بفهمید و صریحاً موضع گیری کنید»

حال بعد از تاکیدات بی‌پرده مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر موضع‌گیری صریح خواص، باید منتظر بود و دید نه تنها نمایندگان مجلس، بلکه دیگر «گروه‌های مرجع» که تابحال یا از سر محافظه‌کاری یا از سر بی‌بصیرتی موضعی قاطع اتخاذ نکرده‌اند، «بدون لکنت زبان» از آشوب‌گران برائت خواهند کرد یا نه؟!

کلید واژه ها :

دیدگاه ها:

  سلام
  آشوب های خیابانی روزهای اخیربه بهانه فوت یک خانم فرصتی بودبرای آزمون دیگری برای اینکه ناخالصی های خواص روشن تروشفاف ترشود.
  وازطرفی دیگر توجه به نقاط ضعف خودمان که دشمن دقیقا مثل مگس دقیقا روی زخم ومیکروبها (نقاط ضعف)می نشیند.
  واما برخی ازخواص بدلایل مختلف ازجمله دنیاگرایی ودوری ازصراط مستقیم وتقوای الهی ودرنتیجه تحت تاثیرالقائات رسانه ای نظام سلطه ویا خودفروختگی در این آزمون رفوزه شده وبا فتنه همراهی نمودند.با اینکه درمقابل سیل عظیم مردم ولایی وطن دوست تعدادشان خیلی کمتراز آن هست که اهمیت داشته باشد، ولی چون برخی ازاینان دستی برقدرت داشته ومناصبی را اشغال کرده اند نبایدازآنها غفلت کرد….
  وامانقاط ضعفی که باید به توجه داشت؛
  ۱- عدم برنامه ریزی دقیق وعلمی ومتقن برای حضور فعال درعرصه فضای مجازی
  ۲- غفلت ازتدوین وتصویب قوانین موردنیاز برای صیانت ازحقوق مردم و کاربران و جرم انگاری اقدامات خلاف مصالح ملی وامنیتی درفضای مجازی. دریغ ازوجود یک ماده قانونی ورهابودن این فضا، که درنتیجه مجبورمی شویم وقتی کاردبه استخوان رسیداقدام به بستن بکنیم که خودش تبعات منفی دیگری به همراه دارد.
  –البته درمجلس نهم ودهم طرح هایی آماده شدولی دستهای پیداوپنهان نگذاشتندبه سرانجام برسدودراین مجلس نیزهمچنین.
  ۳– عدم برنامه ریزی برای استفاده ازظرفیت پنجره جوان جمعیت درکارهای جهادی وعمومی درجهت محرومیت زدایی وتوسعه اقتصادی و…تاهیجانات آنان تخلیه شده واحساس هویت کرده وبیکاری والقائات بدخواهان انقلاب ونظام تاثیرگذارنباشد.
  “شایان ذکراست بسیج سازندگی دراین راستا فعالیتهایی میکندولی محدودکه میتواندالگوی مناسبی برای این کارباشد.
  مثل جهادسازندگی اول انقلاب
  ۴–غفلت ازسلبریتی ها
  درکجای دنیا نظام وحاکمیت با استفاده ازامکانات وبودجه عمومی چهره سازی میکند وبعد آنان را رهاکرده واجازه میدهد به راحتی وبا حمایت دشمنان همین مردم ،برخی ازاینهاوجدان اش رافروخته و شروع به جفتک اندازی برعلیه همان مردم کنند؟
  ۵–و….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *