• 22:28

  • 1401-07-12

  • کد خبر: 46256

«فتنه» اخیر نشان‌دهنده اهمیت «جهادتبیین» در کشور است

فتنه انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان دهنده اهمیت و ضرورت بیش از پیش روشنگری و جهادتبیین در زمان حال کشور است.  

به گزارش آناج، مسلم اورنگی، استاد دانشگاه و کنشگر حوزه اجتماعی در یادداشتی نوشت:

 

دایه‌های مهربان‌تر از مادر

این ضرب المثل را به کسی می گویند که فرد بیگانه ای با دخالت در امور دیگران، خود را مهربان نشان داده و میخواهد آشفتگی های بقیه را حل کند درحالیکه موضوع به او ربطی ندارد و چه بسا دل سوزاندن های بیجایش ضررهای بیشتری به روابط دیگران وارد کند و گاهی این دایه های به ظاهر مهربان مثل گرگی درنده هستند که اگر فرصتی به دست آورند به هیچ کسی رحم نمی کنند.

براستی مثل حوادث امروز کشور ما هم همین است چه شده سلبرتی های کاخ نشین و افراد معلوم الحالی که خودشان بارها اقرار کرده اند به هیچ دین وخدایی پایبند نیسند، دایه مهربان تر مادر شده اند.

 

در حالی که اگر تامل نماییم موضوع چیز دیگری است دستاوردهای افتخارآفرین ملت مقاوم ایران در چهار دهه اخیر واقدامات بنیادین وزيرساختی دولت مردمی حضرت آیت الله رییسی در جهت حذف وقطع دستان اختلاس گران و افراد مفت خور که حقوق و دستمزد آنها چند صد مليونی و حتی ملیاردی است و خیلی اقدامات دیگر در جهت مقابله با تحریم ظالمانه دشمنان این انقلاب ، تبدیل به خاری بر چشم دشمنان و بدخواهان این کشورشده، در این میان گروهها و فرقه های مختلفی همچون سلطنت طلبان، منافقان، خائنان و فتنه گران که در صدد انتقام گرفتن از مردم انقلابی و دین دار ایران اسلامی بودند، با تمامی اختلافات ظاهری دست به دست هم دادند تا ضربه ای به پیکره این ملت عظیم وارد کنند.

 

می دانیم که از هر اعتراض و تجمعی امکان سوء استفاده وجود دارد. افراد و گروه هایی در کشور وجود دارند که اموری از قبیل برخورد نامناسب فلان دستگاه را بهانه ای برای تحقق مطالبات خودشان قرار می دهند. کاملا طبیعی است که این افراد و گروه ها منتظر فرصت باشند و در زمان مناسب، اهداف خود را دنبال کنند و از آب گل آلود ماهی مقصودشان را بگیرند. کشتن این و آن و تخریب اموال عمومی به بهانه اعتراض مثلا فوت مرحومه مسا امینی را بهانه ای برای اعتراض طراحی می کنند در حالیکه این قبیل اقدامات، با اهداف دیگری صورت می گیرند که از مسائلی مانند حجاب بسیار فراتر هستند به نظر می رسد که موضوع این حوداث امروز کشور بسیار فراتر از بحث های اصل مقابله و جنگ با دین خداسياسی چپ وراست باشد و این فنته اخیر در می باشد و باید تمام اقشار جامعه بویژه نخبگان عنایت ویژه ای به این موضوع داشته وجهاد تبیین که مقام معظم رهبری خیلی قبل تر از این حوادث فرمودند و مرتب به اهمیت آن تذکر داده اند ، وظیفه ورسالت روشنگری را در جهت آگاه سازی عموم مردم بویژه نسل جوان را جدی بگیرند براستی چه شده که افراد کاخ نشین و مرفه که درامد های ملیاردی دارند و برای آنها هیچ چیزی مهم تراز کسب درامد وافزایش فالوور نیست حالا دلسوز افراد عادی ومعمولی این کشور شده اند آری باید قبول کنیم و آگاه باشیم که آنها دیگر از جنس مردم کشور ما نیستند و حتی فراتر ازاین موضوع، برای از بین بردن این کشور و مردم با دشمنان هم سو و همراه شده اند.

 

فتنه انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان دهنده اهمیت و ضرورت بیش از پیش روشنگری و جهادتبیین در زمان حال کشور است  همه خسارت های اقتصادی به اموال عمومی و جان و مال مردم باید توسط کسانی که به مردم آن دروغ بزرگ را القاء کردند و با پافشاری بر دروغ خود، مردم را دعوت و تشویق به آشوب و اغتشاش و وحشی گری و … کردند، جبران شود ؛ و نه از بیت المال و اینگونه باید شاهد عدالت واقتدار دستگاه های متولی باشیم.

دستگاه قضایی می بایست به دور از جوسازی و با ملاحظه تمام جوانب، همه اتفاقات اخیر را بررسی و با مقصران در هر پست و مقام و یا جایگاه اجتماعی برخورد قانونی را انجام دهند.

 

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *