• 16:48

  • 1401-07-12

  • کد خبر: 46248

نگرانی ها از آلودگی آب ارس به دلیل ریختن پساب

معاون معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نگرانی ها از آلودگی آب ارس به دلیل ریختن پساب، گفت: این نگرانی اصلی مردم و مسئولان است که باید به صورت اصولی حل شود.

به گزارش آناج، تراب محمدی ظهر امروز در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان، اداره کل حفاظت محیط زیست را متولی مسأله آلودگی رودخانه‌های استان دانست و خواستار تشکیل کمیته تخصصی با مسئولیت این اداره کل و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله دامپزشکی، آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و علوم پزشکی شد.

وی افزود: بحت کیفیت آب برعهده شرکت آب منطقه ای است و این شرکت باید در مورد کیفیت آب رودخانه های استان اعلام نظر کند.

محمدی همچنین جمع بندی و ارائه اقدامات و عملکرد توسط دستگاه های ذیربط را به استانداری جهت اتخاذ تمهیدات و پیگیری های ملی و فراملی لازم درخصوص آلودگی رودخانه ها مورد تأکید قرار داد.

معاون معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نگرانی ها از آلودگی رودخانه آب ارس به دلیل ریختن پساب،  گفت: این نگرانی اصلی مردم و مسئولان است که باید به صورت اصولی حل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رصد و پایش آلودگی رودخانه ارس، خواستار نصب تجهیزات لازم در این خصوص ظرف دو هفته آتی شد.

محمدی با بیان اهمیت معادن در اقتصاد و اشتغال استان، خواستار بهره برداری اصولی و رعایت نکات زیست محیطی در بهره برداری از معادن شد.

در این جلسه آخرین وضعیت آلودگی رودخانه ارس و تعیین متولی اصلی برای موضوع و همچنین وضعیت فاضلاب معدن مس انجرد اهر باگزارش دستگاه های مسئول بررسی شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.