• 12:09

  • 1401-07-12

  • کد خبر: 46203

عیار قربان مقابل صدرنشین مشخص شد/ تراکتور، مدعی مرموز و چراغ خاموش

تراکتورِ قربان بردیف با عبور از سد پرسپولیسِ صدرنشین به جمع مدعیان لیگ برتر فوتبال اضافه شد.

به گزارش آناج، تراکتور در جدال با پرسپولیس و در روزی که تمامی اتفاقات از تغییر زمان مسابقه تا تاخیر در سفر به تهران و شروع بازی و نیز اشتباهات داوری علیه این تیم بود، به لطف درخشش محمدرضا اخباری، سنگربان و کاپیتان خود مقابل صدرنشین لیگ برتر به یک پیروزی ارزشمند دست یافت تا موتورش در جاده لیگ برتر گرم‌تر شده و به عنوان یک مدعی مرموز و چراغ خاموش در جمع بالانشینان قرار بگیرد.

تراکتور در این دیدار بهترین بازی فصل خود را به نمایش گذاشت و به نظر می‌آید که این تیم رفته رفته شکل واقعی خود را پیدا می‌کند. تیم قربان بردیف نظم تاکتیکی قابل توجهی داشت و در دفاع و حمله کاملا منسجم کار کرد. تراکتور با اینکه توپ و میدان را به حریف داده بود اما در دفاع و حمله بابرنامه‌تر از دیدارهای گذشته ظاهر شد و انسجام در حرکات بازیکنان این تیم نمود داشت.

در اینگونه مسابقات که حساسیت‌ها بر روند کار چیرگی دارد، مدیریت زمان بازی از اهمیت زیادی برخوردار است و مشکی‌پوشان تراکتور از همان لحظه شروع مسابقه نشان دادند که با برنامه وارد زمین شده‌اند. چه در کارهای تدافعی و چه پرس حریف و حتی در حملات، شاگردان قربان بردیف بازی هدفمندی را ارائه کردند و مزد نمایش خوب خود را نیز گرفتند‌.

هرچند گل تراکتوری‌ها در نیمه دوم به ثمر رسید اما باید اذعان کرد که این تیم در نیمه اول عملکرد فوق‌العاده‌ای برابر پیشتاز لیگ داشت. تی‌تی‌ها در نیمه نخست با بستن تمامی روزنه‌ها و مهار بازیکنان شاخص حریف، اجازه عرض‌اندام را به میزبان ندادند و پرسپولیسی‌ها حتی یک بار هم نتوانستند دروازه تراکتور را تهدید کنند. این درحالی است که در فاز تهاجمی و با وجود غیبت کاوه رضایی که از مهره‌های ثابت بازی‌های اخیر پرشورها بود، تیم بردیف چند فرصت خوب گلزنی روی دروازه حریف ایجاد کرد و از منظر موقعیت‌سازی هم برتری چشم‌گیری بر میزبانش داشت.

البته گلی که تراکتور به ثمر رساند جزوی از تاکتیک این تیم برای فتح دروازه پرسپولیس بود. اصولا تیمی که مالکیت توپ را ندارد مترصد استفاده از اشتباهات تیم رقیب است و این همان نکته کلیدی در بازی بود‌. در صحنه گل، یاران بردیف با قطع توپ عالی در میانه میدان و روی تیزهوشی ریکاردو آلوز و فرصت‌طلبی محمد عباس‌زاده با دو ضرب به گل رسیدند.

از دیگر مواردی که می‌توان به عنوان ویژگی بارز در تراکتور قربان بردیف اشاره کرد، شکل‌گیری وفاق و همدلی در بین اعضای این تیم است. موضوعی که در فصول گذشته به ندرت در تیم محبوب پرشورها دیده می‌شد لیکن سرمربی کهنه‌کار ترکمن با کاریزمای خاص خود و علیرغم سخت‌گیری‌هایش که بر روی نظم و انضباط در تیم و آمادگی بازیکنانش بسیار تاکید دارد، توانسته است سازماندهی خوبی در تراکتور ایجاد کند و چهره این تیم را به همان مدعی همیشگی تغییر داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *