• 16:50

  • 1399-11-01

  • کد خبر: 4433

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در نطق میان دستور؛

رضایت مجلس به تضعیف جایگاه/ نقشه دولت برای قهر مردم با انتخابات!

بیگی در انتقاداتی تند از دولت گفت: دولت مانند انتخابات مجلس که با اجرای طرح بنزین مردم را از صندوق‌های انتخابات دور کرد به دنبال تکرار این کار در انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش آناج، احمد علیرضابیگی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود اظهار داشت: اجازه می خواهم قدری صریح صحبت کنم و آنچه که می‌گویم در وهله اول به عنوان تذکر به خودم می‌گویم و سپس به همکاران عزیزم، که همه ما از جانب ملت اجیر شده ایم تا حقوق ملت را استیفا کنیم. ما در مجلسی عضویت داریم که در رأس امور قرار دارد، از این رو ملت انتظار دارند کارکردی در تراز در رأس امور را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید بدانیم که مشکل اصلی کشور که تبعات شوم آن امروز زندگی مردم را متاثر کرده فرآیندهای غلط تصمیم گیری است، گفت: ما کمبود منابع نداریم، ثروت عظیم ملت ایران، جنگل ها، دریاها، معادن، چاه های نفت و گاز، نیروی خلاق جوان کشور و ایمان مردم به حقانیت انقلاب اسلامی و قدرت تاب آوری آنها در سختی ها، از جمله ثروت هایی است که کمتر کشورهایی آن را تجربه کرده اند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهترین مثال برای اثبات فرآیند غلط تصمیم گیری در کشور ما، همین ماجرای بنزین است، یادآور شد: فاجعه زمانی خودش را نشان می‌دهد که رئیس جمهور چند روز پس از افزایش قیمت بنزین اعلام می کند “من هم بی خبر بودم”، تاکنون هیچ مرجعی در این خصوص این ضایعه که 100 ها نفر را به پای خود کشیده، به مجلس توضیحی ارائه نکرده است.

وی با بیان اینکه استیضاح وزیر کشور در فراموش خانه هیات رئیسه در کنار باقی استیضاح ها از جمله استیضاح وزیر نفت و استیضاح وزیر اقتصاد خاک می خورد، عنوان کرد: رئیس مجلس استنباط خود از بیانات مقام معظم رهبری در جلسه مجازی با مجلس را علت اصلی تعطیل شدن استیضاح ها اعلام می‌کند، در حالی که مقام معظم رهبری در بیانات با ارزش خود نمایندگان را به رعایت دقیق قانون در مواجه ها با دولت فراخواندند و مجلس را به پرهیز از بداخلاقی توصیه کردند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در خصوص خدشه به جایگاه مجلس ابراز داشت: در رأس امور بودن مجلس زمانی مورد خدشه قرار می گیرد که ریاست کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در سخنرانی عصر پنج شنبه 25 دی ماه در همایش مدیران استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب می گویند “اگر بودجه را رد می‌کردیم آقای روحانی می‌گفت من بهتر از این بلد نیستم بودجه بنویسم، به رهبر انقلاب متوصل می‌شد، ایشان هم به صورت منطقی و طبیعی موضوع را به تصمیم گیری سران قوا محول می‌کردند، ممکن بود آنجا ارقام بالا و پایین شود و برای کشور فاجعه درست کند؛ ضمن اینکه مجلس از مسیر قانونی حذف می‌شد.”

بیگی با بیان اینکه در این فراز بیشترین ستم بر حق مقام معظم رهبری صورت گرفته است، گفت: پس مجلس نه تنها در صدد بازگردانیدن امور به مجاری اصلی و قانون نیست بلکه با تضعیف خود کنار آمده است و بیاید به مردم بگویید مجلس در رأس امور نیست و از ما انتظار در رأس امور بودن را نداشته باشید، به این ترتیب در مقابل کج کارکردهای دولت چه باید کرد؟ آیا ما عملا مجلس شورای اسلامی را شریک جرم دولت قرار نداده ایم؟ بپذیریم قضاوت مردم در مورد مجلس مشابه دولت خواهد بود.

وی با اشاره به مشکلات بانک مرکزی و گمرک یادآور شد: آیا دعوای بانک مرکزی و گمرک را فراموش کرده ایم؟ در شرایط تحریم میلیاردها کالا گمرکات گرفتار شده بود و اجازه ترخیص داده نمی‌شد، میلیون ها جوجه یک روزه کشته شدند، آنها را زیر خاک دفن کردند و بحران مرغ را در کشور ایجاد کردند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: ما به سمت انتخابات ریاست جمهوری پیش می رویم، ظرفیت بالای قانون اساسی، اصالت را به آرای برآمده از صندوق ها انتخابات می دهد، کسانی سعی دارند مشارکت بالای مردم را عامل بروز شکاف امنیتی جلوه دهند و می‌خواهند به بهانه احتمال بروز شکاف امنیتی، مشارکت را قربانی کنند، در حالی که مشارکت مردم قوام بخش امنیت ملی و زبان نظام سلطه را کُند خواهد کرد.

وی با انتقاد تند از دولت اظهار داشت: دولت همان نقشه شوم را که با هدف به قهر کشانیدن مردم از صندوق رای در انتخابات مجلس با اجرای بدفرجام افزایش قیمت بنزین را می‌خواهد دوباره تکرار کند و می‌خواهد صفت حداقلی را علاوه بر مجلس به دولت آینده هم تعمیم دهد.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در پایان نطق خود تاکید کرد: خواست مردم تغییر شرایط اسفبار موجود است، بازگردانیدن نهادهای اصلی به جایگاه واقعی شان و تغییر در بستر انقلاب اسلامی ضرورت امروز کشور است، دولت با دخالت در بازار ارز در صدد ایجاد دوگانه برجام و غیر برجام است این در حالی است که دولت مسئول اصلی وضعیت امروز کشور است، مردم تغییر اساسی در ساختارهای اقتصادی کشور با اولویت بازگردانیدن ثروت مردم به مردم را خواهان هستند، تغییر رویه در اداره کشور به صورت میدانی بر اساس توصیه رهبر انقلاب ضرورت امروز محسوب می شود.

پایان پیام/

 

دیدگاه ها:

    آناج جان؛ آنطور که از شواهد و قرائن برمی آید گزینه جدی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400رئیس فعلی قرارگاه خاتم هست….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.