• 13:56

  • 1401-05-26

  • کد خبر: 42389

مدیرکل ورزش و جوانان استان؛ بازنده بزرگ انتخابات هیات فوتبال

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی به دلیل عملکرد منفعل خود به عنوان بازنده بزرگ انتخابات هیات فوتبال استان شناخته می‌شود.

به گزارش آناج، با برگزاری مجمع انتخاباتی هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی در نتیجه ریاست جواد ششگلانی برای ششمین دوره متوالی در این هیات تمدید شد تا چرخه تداوم و تکرار همچنان در یکی از مهمترین هیات‌‌های ورزشی استان برقرار باشد. انتخابی که برخلاف خواست عموم فوتبال دوستان بود و با توجه به سازوکار انتخابات هیات‌های فوتبال استان‌ها و اشکالات اساسی که در اساسنامه برگزاری انتخابات این هیئات وجود دارد، کاملاً قابل پیش‌بینی.

اما انتخابات هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی یک بازنده بزرگ داشت و او کسی نبود جز حبیب ستوده‌نژاد؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان که پیش از حضور در این سمت از چهره موجهی در میان اهالی ورزش برخوردار بود و انتظار می‌رفت با به دست گرفتن سکان هدایت ورزش استان تحول اساسی ایجاد کند اما شروع کار ستوده‌نژاد نه تنها ستودنی نبوده بلکه جای بسی انتقاد دارد و اکنون نیز بازنده بزرگ انتخابات هیات فوتبال استان شناخته می‌شود.

او در حساس‌ترین برهه و درحالی که سرنوشت فوتبال استان در دستانش قرار داشت، با عملکرد منفعل، قافیه را بدجوری باخت. انتظار از مدیرکل ورزش و جوانان استان در این خصوص خارج از چارچوب قانون نبود و با توجه به بند ۹ ماده ۲۴ اساسنامه نحوه فعالیت‌ هیات‌های فوتبال استان‌ها او می‌توانست با تعیین سرپرست به شیوه ناصحیح و ناعادلانه انتخابات پایان دهد اما با محافظه‌کاری و تن دادن به این شیوه درواقع به مطالبات فوتبال‌دوستان و هواداران دهن‌کجی نشان داد.

این درحالی است که ستوده‌نژاد با انتصاب‌های عجیب و غریب در برخی هیات‌های ورزشی وجهه و اعتبار خود در بین ورزش‌دوستان را هم زیر سوال برده است. توقعات از او با توجه به عنوان یک فرد ورزشی و مطلع و کسی که سال‌ها خاک این حوزه را خورده بود، جز این بود. اکنون سوالی که می‌توان طرح کرد این است که چه فرقی بین ستوده‌نژاد با مدیران غیرورزشی که قبل از او روی کار آمدند، وجود دارد؟ اگر بگوییم هیچ تفاوتی، حداقل تاکنون بیراه نبوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *