• 16:32

  • 1401-05-15

  • کد خبر: 41477

۳۹ موکب از آذربایجان شرقی در اربعین حسینی فعال می‌شود

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌شرقی گفت: این استان امسال با ۳۹ موکب با برنامه‌های ویژه خدماتی و پشتیبانی، در اجتماع اربعین امام حسین(ع) فعال خواهد بود.

به گزارش آناج، علی حق‌بیگی روز شنبه در نشستی با شهردار تبریز افزود: تلاش می شود با تجمیع موکب‌ها، خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در بستر منسجم و قوی پیش برود.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای این ستاد در عراق، گفت: پنج پروژه بزرگ در کربلای معلی و یک پروژه ارزشمند در نجف اشرف در سال‌های گذشته توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا شده‌ است.

وی خواستار عضویت شهردار تبریز در هیات مدیره ستاد بازسازی عتبات عالیات استان شد و اظهار داشت: تجارب و ظرفیت‌های خاص شهرداری تبریز، می‌تواند در تسریع برنامه‌های اجرایی و همراهی گروه‌های مختلف مردمی برای بازسازی عتبات تاثیر چشمگیری بگذارد.

شهردار تبریز هم گفت: حضور خیران کشورهای منطقه از جمله ترکیه و جمهوری آذربایجان در بازسازی عتبات عالیات نشاندهنده وحدت و همگرایی آن هاست.

یعقوب هوشیار، با بیان اینکه ده‌ها کشور مسلمان در اجتماع جهانی اربعین حسینی حضور مستقیم دارند، افزود: برخی از این کشورها مانند ترکیه و جمهوری‌ آذربایجان دارای پیوندهای همسایگی با ایران هستند و چهره‌های خیّر آن ها در کنار گروه‌های ایرانی در بازسازی عتبات عالیات مشارکت دارند.

وی اظهار داشت: اجتماع بزرگ اربعین حسینی(ع) هر سال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می شود و این استقبال پرشور، امسال به واسطه وقفه‌های کرونایی چند سال گذشته به طور قطع متفاوت خواهد شد.

شهردار تبریز با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ اربعین حسینی(ع) امسال باید از نظر کمی و کیفی، منسجم‌تر از سال‌های گذشته باشد، گفت: شهرداری تبریز در چند سال گذشته با فعال‌سازی موکب جنت‌الحسین(ع) در کربلای معلی در خدمت زائران بوده‌ و امسال مصمم است با تشکیل کارگروه‌های عملیاتی و میدانی در این اجتماع پرشور نقش دوچندانی ایفا کند.

هوشیار، ادامه داد: تجربه نشان داده نقش مدیران و کارکنان شهرداری تبریز در ایام اربعین حسینی با شور و شوق قلبی همراه است و همین باعث می‌شود بسیاری از موانع و مشکلات این برنامه سریع‌تر حل‌ و فصل شود.

وی با اشاره به اینکه خواهرخواندگی تبریز و کربلا از مزیت‌های مهمی است که نتایج آن باید در خدمت تسهیل زیارت زائران باشد، یادآوری کرد: به عنوان نماینده شهرداران کشور، پیشنهادهای سازنده‌ و اثرگذاری در خصوص بازسازی عتبات از جمله «کسر از حقوق کارکنان» ارایه کرده ام که با اعلان قبلی به کارکنان و موافقت پرسنل از این ماه اجرا می‌شود و با وجود اینکه این ارقام کم است ولی می‌تواند بخشی از کاستی‌ها را رفع و رجوع کند.

شهردار تبریز گفت: با شناخت از روحیات کارکنان، اطمینان دارم این پیشنهاد با استقبال پرسنل مواجه خواهد شدو طرح این پیشنهاد در سایر شهرداری‌ها و در فاز بعدی در سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی می‌تواند روند بازسازی عتبات را تسریع بخشد.

هوشیار، افزود: جامعه پزشکی، صنعتی، علمی و سایر تشکل‌های صنفی و تخصصی مرجع تبریز دارای انگیزه‌های قوی کار خِیر هستند و در صورت آگاهی از نیازها و ملزومات بازسازی عتبات می‌توانند بار سنگینی را از دوش ستاد بازسازی بردارند.

وی اظهار داشت: موسسه وقف سردار شهید سلیمانی نمونه بارز این مشارکت‌ها بوده که در مدت کوتاهی توانست موقوفات قابل‌ توجهی را از ایران و چند کشور دیگر در اختیار بازسازی عتبات قرار دهد.

بر اساس این گزارش، سال گذشته ۶ موکب از آذربایجان شرقی همزمان با اربعین حسینی به کربلا اعزام شدند .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *