• 10:43

  • 1401-05-10

  • کد خبر: 40983

آغاز رقابت های مجلس ۱۴۰۲ از میان شعله های انتصابات؛

از جنگ نیابتی تا ظهور پدیده‌های فحاش و باج گیر!

تزاحم منافع برخی نمایندگان بر سر برخی انتصابات، گاه اختلاف و در اصل دخالت آنان را علنی کرد و کار به جایی رسید که برخی نمایندگان برخی فعالین مجازی را برای حمله به نماینده دیگر اجیر کردند تا طرف مقابل را به قولی سرجایش بنشانند..

به گزارش آناج، با تغییر دولت و ایجاد امکان برای انتصابات جدید در آذربایجان شرقی از سطح اول تا سطوح پایین و زیرین، نمایندگانی که سابقه و ید طولایی در امر دخالت در انتصابات داشتند فعال شدند و تا آنجایی که ممکن بود نقش آفرینی کردند اما نکته این دور از دخالت ها نهی جدی رهبرمعظم انقلاب در خصوص دخالت نمایندگان بود که این امر را برایشان سخت و به حالت زیر زمینی تبدیل کرد.

تزاحم منافع برخی نمایندگان بر سر برخی انتصابات، گاه اختلاف و در اصل دخالت آنان را علنی کرد و کار به جایی رسید که برخی نمایندگان برخی فعالین مجازی را برای حمله به نماینده دیگر اجیر کردند تا طرف مقابل را به قولی سرجایش بنشانند و داستان آنجایی جالبتر شد که برخی پدیده های فحاش و افشاگر در تبریز ظهور کردند برای باج گیری و جنگ نیابتی میان نمایندگان که اعتراض فعالین سیاسی و مجازی را در پی داشت لکن اعتراض راه به جایی نمی برد و شعله های جنگ انتخابات سال آتی از میان جنگ دخالت در انتصابات سر برآورده بود.

تا اینجای داستان روند انتصابات رو به اتمام است گمان می رود شعله جنگ میان آقایان نماینده رو به افول رود اما آتش زیرخاکستر برای حذف و رقابت سال 1402 همچنان داغ و سوزان است.

نمایندگان باسابقه به دنبال تکرار پیروزی و جلوگیری از حذف خود هستند که برای این مساله باید از ظهور پدیده های جوان و جدید جلوگیری کنند تا جایشان تنگ نشود و از طرفی چند گزینه که احتمال رد صلاحیتشان در محافل مطرح شده، ابتدا به دنبال حفظ وجهه خود برای عدم رد صلاحیت هستند و به مانند گذشته تمام لابی های خود در تهران را برای اخذ صلاحیت فعال خواهند کرد و در قدم بعدی در جنبه خود مطرح کنی مجازی به طور جدی ورود کرده اند و حمله به رقبا را نیز در دستور کار دارند.

آناج در ماه‌ها و روزهای مانده به رقابت زمستان ۱۴۰۱ به تشریح پشت پرده و رو پرده های این رقابت پرداخت خواهد کرد، با ما همراه باشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *