• 12:05

 • 1401-05-08

 • کد خبر: 40831

ارمنستان آلایندگی ورودی به رودخانه ارس را کنترل کند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: رود ارس از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است و انتظار داریم اقدامات اساسی از سوی ارمنستان برای کنترل آلایندگی با ورود پساب معادن انجام گیرد.

به گزارش آناج، عابدین خرّم صبح امروز در دیدار سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، با تاکید بر آمادگی این استان برای افزایش مراودات با کشورهای همسایه از جمله ارمنستان،  اظهار کرد: یکی از سیاست های اصولی دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی، در اولویت بودن همسایگان است و اختیارات لازم برای مراودات تجاری با کشورهای همسایه به مدیریت ارشد استان تفویض شده است.

 استاندار آذربایجان شرقی: تبریز و آذربایجان شرقی نقش اساسی و بسزایی در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران اسلامی ایفا می کند.

وی افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی بین دو استان آذربایجان شرقی و سیونیک در ارمنستان را خواستار شد.

خرّم با اشاره به جایگاه ممتاز علمی آذربایجان شرقی در کشورمان، اظهار داشت: آماده ایجاد پارک علم و فناوری مشترک هستیم که این پارک می تواند به هاب صادراتی تبدیل شود.

وی گفت: رود ارس از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است و انتظار داریم اقدامات اساسی از سوی ارمنستان برای کنترل آلایندگی با ورود پساب معادن انجام گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: بخش خصوصی این استان در حوزه های مختلف مواد غذایی، صنعتی، فولادی، صنایع معدنی، ماشین آلات و خدمات فنی و مهندسی بسیار غنی و فعال بوده و می‌تواند در اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی و عمرانی در ارمنستان نقش‌آفرین باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌آلایندگی‌‌لا‌پساب‌معاون‌‌ارمنستان‌یک‌طرف
  و‌پساب‌نیروگاه‌اتمی‌آن‌کشور‌‌هم‌به‌ارس‌میریزد
  با‌این‌آب‌هندوانه‌وخربزه‌و….میکارند‌.این‌استان
  سیونیک‌اگر‌شیعه‌نشین‌باقی‌می‌ماند‌به‌نفع‌ایران
  هم‌بود‌.‌بیچاره‌آذربایجان‌چه‌گناهی‌کرده‌که
  پرآب‌ترین‌رودش‌باید‌توسط‌کفار‌ارمنی‌‌آلوده
  شود‌واستاندار‌منتصب‌‌‌هم‌باید‌بداند‌سالهاست
  ارمنستان‌به‌تذکر‌اعتنا‌نمیکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *