• 17:48

  • 1401-04-11

  • کد خبر: 38559

ابقا رئیس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای استان

رئیس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان آذربایجان‌شرقی در سمت خود ابقا شد.

به گزارش آناج، مجمع انتخاباتی رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان آذربایجان‌شرقی امروز (شنبه) برگزار شد و طی آن، رسول برپور توانست با کسب 20 رأی به عنوان رئیس هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان انتخاب شود.

برپور که پیش از این نیز رئیس این هیأت بود، تنها کاندیدای این مجمع به شمار می‌رفت و با کسب همه آرای مجمع به مدت 4 سال دیگر سکاندار هیأت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان باقی ماند.

مهرعلی باران چشمه، رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در این مجمع گفت: ما برای ترویج ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی ارتباط خوبی با شبکه‌های تلویزیونی سیما داریم و اغلب برنامه‌های ثابتی در کنداکتور برنامه‌های خود دارند.

وی ادامه داد: ما برای ترویج بیشتر از گذشته این رشته ورزشی در کشور، تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم تا از طریق مدارس این رشته را به نونهالان و نوجوانان بشناسانیم و گرایش به این رشته پرقدمت را افزایش دهیم.

باران چشمه همچنین با اشاره به گرایش کمتر از حد انتظار به رشته زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گفت: جای آن است که همه کمک کنند تا بتوانیم این رشته را بیش از پیش ترویج دهیم چرا که این رشته آمیخته‌ای از فرهنگ و ورزش است و نمودی از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی می‌باشد.

حبیب ستوده‌نژاد، مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز گفت: رشته ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در استان آذربایجان‌شرقی، به کمک افرادی که عاشق ورزش زورخانه‌ای و گود زورخانه هستند و به ویژه رئیس شهرستان‌های استان، چراغ این ورزش را روشن نگه داشته‌اند و من به عنوان خادم جامعه ورزش و جوانان از تمامی این عزیزان صمیمانه قدردانی می‌کنم.

وی عنوان کرد: شهر باسمنج، در زمینه قهرمان‌پروری گام‌های خوبی برداشته و سه ملی‌پوش و چند قهرمان کشور از این شهر کوچک به استان و کشور معرفی شده است. با توجه بیشتر به این رشته ورزشی در شهر باسمنج امید داریم که تعداد این ملی‌پوشان و قهرمانان افزایش یابد.

نائب رئیس مجمع انتخاباتی خاطرنشان شد: در دیداری که قبل از این مجمع با حجت الاسلام آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان داشتیم، تأکید ویژه‌ای برای برگزاری برنامه‌های مختلف ورزشی به مناسبت عید سعید غدیر خم داشتند که خانواده ورزش زورخانه‌ای نسبت به برگزاری جشن گلریزان در شهر باسمنج اهتمام داشته و در شب عید غدیر آن را برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.