• 08:30

  • 1401-04-02

  • کد خبر: 37727

57 درصد شهر تبریز ممیزی شد/ تشکیل 4200 پرونده تخلف ساخت و ساز غیرمجاز

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت، ارزیابی و حقوقی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با ممیزی 57 درصد شهر تبریز 4 هزار و 200 پرونده تخلف ساخت و ساز غیرمجاز تشکیل شده است.

به گزارش آناج، روح الله دهقان‌نژاد در بیست و نهمین جلسه کمیسیون تحقیق، نظارت، ارزیابی و حقوقی این شورا اظهار کرد: به گفته شهرداری ۵۷ درصد شهر ممیزی شده است و باید همین بحث در شهر ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: ما در مناطق ۲، ۶، ۷ و ۱۰ شهرداری کار ممیزی را انجام دادیم و نیاز است که سایر مناطق هم پیگیر این موضوع باشند.

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت، ارزیابی و حقوقی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در نتیجه ممیزی اطلاعات فنی و حتی وضعیت شهر از لحاظ عمر ساخت و ساز و آسیب‌های احتمالی به دست می‌آید که در برنامه‌ریزی‌های بعدی شهری  از آن بهره‌برداری می‌شود.

دهقان‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مشکلاتی مابین اطلاعات شهرسازی و ممیزی وجود دارد که باید مسوولان امر این نواقص را رفع کنند.

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت، ارزیابی و حقوقی شورای اسلامی شهر تبریز افزود: در بحث ممیزی حتی میزان ساخت و ساز غیرمجاز هم مشخص می‌شود که خود نوعی عامل بازدارنده است.

دهقان‌نژاد یادآور شد: از این ۵۷ درصد ممیزی شهری که مطرح گردیده، چهار هزار و ۲۰۰ پرونده تخلف تشکیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *