• 12:15

  • 1401-03-26

  • کد خبر: 37267

نبود مشکل در تامین آب و برق آذربایجان شرقی در تابستان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در فصل تابستان، مشکلی از نظر تأمین آب و برق مردم در استان نخواهیم داشت.

به گزارش آناج، رضوی خرم عصر دیروز در جلسه شورای اداری استان به مشکلات موجود در حوزه آب و برق استان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی‌های لازم در سطح ملی و استانی انجام شده تا نیاز استان در فصل گرما تامین شود.
وی با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های مصرف بهینه آب و برق، خاطرنشان کرد: اگر به میزان 30 درصد در مصرف برق در بخش اداری صرفه‌جویی شود مشکلی برای تأمین برق خانگی نخواهیم داشت؛ در بخش صنعت هم برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا مشکل اساسی برای صنایع ایجاد نشود.
وی تأکید کرد: ادارات برق از هرگونه قطعی بدون برنامه و از پیش اعلام نشده خودداری و به‌صورت جدی از مصارف غیرمجاز و هدررفت برق جلوگیری کنند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه میثاق ما با دولت مردمی، حرکت جهادی و تلاش شبانه‌روزی است، گفت: هر مدیر و مسئولی در استان که به هر دلیل نمی‌تواند با رویکردها و سیاست‌های دولت همراه باشد باید تکلیف خود را مشخص کند.
وی با اشاره به تدوین سند تحول دولت مردمی، اظهار داشت: این سند، چشم‌انداز دولت مردمی برای ایران قوی است و همه اقدامات باید با در نظر گرفتن این سند انجام شود.
خرّم با تاکید بر اینکه مسئولان و فرمانداران استان باید این سند را مطالعه کنند، افزود: سند تحول دولت مردمی یک سند علمی و عملیاتی است و برش‌های استانی و شهرستانی آن نیز باید تهیه شود.
استاندار آذربایجان شرقی به سفر اخیر رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به استان اشاره کرد و با بیان اینکه مصوبات کاربردی و تصمیمات راهبردی این سفر، فرصت بسیار ارزشمندی برای پیشرفت استان است، خاطرنشان کرد: تحقق این مصوبات نیازمند پیگیری‌های جدی، مداوم و خستگی‌ناپذیر مسئولان استان است.
وی گفت: در کمتر از یک هفته پس از سفر، بیش از یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات مصوب، تخصیص یافت که در مقایسه با بودجه سالانه استان رقم چشمگیری است و حاکی از اهتمام ویژه دولت به تحقق مصوبات سفر است.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از دست‌اندرکاران اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در استان، یادآور شد: دولت پیش‌بینی‌های لازم را قبل از اجرای این طرح انجام داده بود و در استان نیز تلاش شبانه‌روزی و هماهنگی کامل دستگاه‌های مسئول و همکاری خوب مردم موجب شد که این طرح بدون مشکل اساسی اجرا شود.
خرّم با بیان اینکه امروز هیچ کمبودی از نظر کالاهای اساسی نداریم، افزود: مسئولان امر باید نظارت‌ها و بازرسی‌های خود را همچنان ادامه دهند و نقاط ضعف و قوت طرح را با مردم مطرح کنند و به‌صورت شبانه‌روزی پیگیر حل مشکلات مردم باشند.
وی با اشاره به آغاز نصب دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند در بیش از 6 هزار نانوایی استان از روز شنبه، گفت: خوشبختانه مشکلات موجود در حوزه نان حل شده و برای اجرای کامل و بدون نقص این طرح نیز باید نظارت‌های کافی از سوی فرمانداران و مسئولان دستگاه‌های مرتبط صورت گیرد.
خرّم در خصوص مشکلات کارگری هم تصریح کرد: همه مسئولان و فرمانداران باید قبل از اینکه صدای اعتراض از کارگران کارخانه‌ای بلند شود به سراغ آنها بروند و در حد توان مشکل آنها را حل کنند.
وی با اشاره به بهره‌برداری از یک‌هزار هکتار اراضی پایاب سدهای استان در چند روز اخیر، گفت: در تلاش هستیم تا با تسریع در تکمیل سدهای نیمه‌تمام و اجرای طرح‌های پایاب، 15 هزار هکتار از اراضی استان را طی امسال و سال آینده زیر کشت ببریم.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین خطاب به فرمانداران و مدیران استان بر تشکیل قرارگاه جمعیت و خانواده در شهرستان‌ها، تلاش برای تقویت همبستگی اجتماعی و انسجام اقشار جامعه، آماده‌سازی مراکز تاریخی و گردشگری برای پذیرایی از مسافران، توجه به جایگاه نظام سلامت و ترمیم آسیب‌های ناشی از کرونا، تسریع در اجرای طرح‌های ملی مسکن و تلاش برای جذب کامل اعتبارات دستگاه‌ها تا قبل از پایان سال مالی تأکید کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم در این جلسه با بیان اینکه مکتب سیاسی ملت ایران، یک مکتب مترقی و برآمده از انقلاب اسلامی است، گفت: امروز بهترین راه مقابله با دشمنی‌های آمریکا و استکبار جهانی، خدمت صادقانه به مردم است.
سردار غلامرضا سلیمانی افزود: دشمن در حال جنگ نرم و ترکیبی با ملت ایران است و این ملت با فرهنگ پویا و زنده، قابلیت‌های بی‌نظیر خود را به رخ دشمنان کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *