• 10:01

  • 1401-03-18

  • کد خبر: 36703

آناج گزارش می‌دهد:

ماجرای بسته بودن بازار تبریز چه بود؟/مالیات، دغدغه بازاریان تبریز

ورز گذشته بازاریان تبریز به دلیل نگرانی از افزایش مالیات ساعاتی کرکره مغازه‌ها را دیرتر بالا دادند که همین مساله حواشی ایجاد کرد.

به گزارش آناج، روز گذشته بازاریان تبریز ساعتی دیرتر از روزهای دیگر کرکره مغازه‌ها را بالا زدند که همین موضوع باعث نگرانی و سوال مردم و رسانه‌ها شد.

ظاهرا دلیل این موضوع افزایش ناگهانی مالیات است که بازاریان را نگران کرده و به همین دلیل آنها ساعاتی دیرتر مغازه‌ها را باز کردند. اما در این میان برخی اخبار هم از عدم بازگشایی بازار تبریز خبر دادند.

تراب محمدی، معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر اقدام اصناف در تعطیلی مغازه‌های خود در تبریز اظهار داشت: همه مغازه‌ها باز هستند و مردم و اصناف به داد و ستد مشغول هستند.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم تبیین قانون مالیات برای اصناف، تعدادی از آنان دیرتر نسبت به گشودن مغازه‌های خود اقدام کرده بودند که این مسأله نیز با برگزاری جلسات توجیهی و تعاملی بین اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی و اتحادیه صنفی مختلف برطرف شد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی تشریح کرد: اصناف در ارتباط با مسائل مالیاتی ابهاماتی داشتند که ما نیز در مجموعه مدیریت استان پیگیر آن هستیم.

در همین حال مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی نیز به ایرنا گفت: در راستای تعامل و هم افزایی با اصناف و کسبه محترم استان، جلسات متعددی با اتحادیه های صنفی برگزار  کردیم.

عیسی اورج زاده افزود: در این جلسات ضمن تبیین رویکرد جدید سازمان امور مالیاتی و افزایش میزان فروش اصناف جهت برخورداری از مزایای توافق موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم تبیین شد.

وی تشریح کرد: قرار شد پیشنهادات اصناف محترم مبنی بر امکان برخورداری افرادی که دارای فروش بیش از ۴۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد از مشوقهای تبصره ۱۰۰ و همچنین تمدید موعد تسلیم اظهارنامه اشخاص حقیقی تا تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵ به سازمان امور مالیاتی ارسال شود .

وی اضافه کرد: در این جلسات همچنین پیشنهادات اصناف و کسبه جمع آوری و به ستاد سازمان منعکس شد تا در راستای جلب رضایت موردیان محترم اقدام شود.

وی گفت: اصناف هم ضمن همراهی با سیاست های سازمان مالیاتی نسبت به بازگشایی مغازه های خود اقدام کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *