• 13:50

 • 1401-03-08

 • کد خبر: 35835

میرتاج الدینی مطرح کرد:

23 هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر ریاست جمهوری به آذربایجان‌شرقی

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اگر فاینانس 420 میلیون یورویی تصویب شود، متروی تبریز جان می گیرد و تمام عقب ماندگی‌های قبلی این پروژه جبران خواهد شد.

به گزارش آناج، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی امروز گفت‌وگو با فارس، یکی از اولویت‌های استان در سفر ریاست جمهوری را پروژه‌های ریلی و جاده‌ای اعلام و اظهار کرد: در جلسات متعدد بررسی‌های زیادی این ارتباط صورت گرفته، از طرف استانداری هم پیگیر هستند تا پروژه‌های مهم ریلی و جاده‌ای استان جزو مصوبات سفر قرار گیرد.

وی افزود: یکی از پروژه‌های بزرگ ریلی استان تکمیل راه آهن میانه – تبریز است که به مراحل پایانی تکمیل رسیده و اگر اعتبار مناسبی برای این پروژه در نظر بگیرند به زودی تمام شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در عین حال خاطرنشان ساخت: آزادراه تبریز- بازرگان هم بسیار مهم است که در سه محور اجرا می شود و نیازمند اعتبارات سفر ریاست جمهوری است.

میرتاج‌الدینی متذکر شد: در برخی از جاده‌های استان نقاط حادثه‌خیز وجود دارد؛ از جمله در سه راه غفاری آذرشهر، ورودی و خروجی ممقان به شهرک سلیمی بعضا شاهد رخداد حوادث ناگوار هستیم که باید ترمیم و اصلاح شوند؛ چند مورد از پروژه های نیمه تمام جاده ای در سایر شهرها هم که نیازمند اعتبار هستند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آخرین وضعیت پروژه متروی تبریز نیز اشاره و اضافه کرد: تکمیل خط دوم متروی تبریز و شروع خط سه و در نهایت اتصال این خطوط جزو اولویت های عمرانی و پروژه ای استان است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای متروی تبریز به طور ویژه تخصیص فاینانس ۴۲۰ میلیون یوروریی را پیگیر شده ایم و به مرحله ای رسیده که دولت باید مجوز دهد و این برای ما خیلی حیاتی است.

میرتاج‌الدینی مدعی شد: اگر این میزان فاینانس تصویب شود، متروی تبریز جان می گیرد و تمام عقب ماندگی‌های قبلی جبران خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مجموع اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان را ۲۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌چهل‌سال‌است‌برای‌اقلیم‌آذربایجان‌اگر‌تحویل
  دادید.تازه‌این‌طرحها‌که‌شمردیدمربوط‌به‌سالها‌پیش
  بوده.وچندین‌اگر‌قبلا‌داشته‌.حداقل‌سعی‌کنید
  شرکت‌مس‌آذربایجان‌تاسیس‌شود‌‌مطمئن‌‌باشید
  عذاب‌قبر‌ودورخ‌وجهنم‌در‌انتظار‌‌وکمینگاه‌کسانیست
  که‌باترازو‌بیت‌المال‌را‌تقسیم‌نکردند.دروغ‌گفتند….
  به‌گفته‌آقای‌منادی‌نود‌درصد‌ثروت‌کشور‌درچهار‌شهر
  تهران‌اصفهان‌وشیراز‌ومشهد‌جمع‌شده‌‌وده‌درصد
  بقیه‌‌در‌کل‌کشور‌سهم‌کل‌اقلیم‌آذربایجان‌از‌ده‌درصد
  باقی‌مانده‌ثروت‌کشور‌یک‌درصد‌بیشتر‌نمی رسد
  با‌این‌اگر‌ها‌این‌چاله‌هرگز‌پر‌نمیشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *