• 23:43

  • 1401-02-14

  • کد خبر: 33839

میرتاج الدینی مطرح کرد:

مهم‌ترین انتظارات بخش خصوصی از دولت و مجلس/ ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به قانون تسهیل کسب و کار گفت: تلاش کردیم قوانین مصوب در حمایت از بخش خصوصی و رفع موانع تولید باشد.

به گزارش آناج، میرتاج‌الدینی عصر امروز در نشست وزیر اقتصاد و دارایی با فعالان اقتصادی منتخب آذربایجان‌شرقی با اشاره به روند طولانی ارائه مجوزهای کسب و کار، اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مجوزهای کشور ثبت‌محور است.

وی افزود: برخی از مجوزهای تأییدمحور بوده و نیاز به تأیید دستگاه‌هایی مثل محیط زیست، صمت، آب منطقه‌ای و غیره دارد که روند ارائه مجوز را طولانی‌تر می‌کند.

میرتاج‌الدینی ابراز داشت: بنا داریم در چند هفته آینده در درگاه ملی به صورت میدانی حضور یابیم تا ببینیم مردم در این سامانه چه مشکلاتی برای دریافت مجوزهای مورد نظر دارند.

وی با اشاره به تصویب قانون جهش تولید در مجلس توضیح داد: از محل اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی رقم سه هزار میلیارد تومان و در بودجه ۱۴۰۱ رقم ۱۱ هزار میلیارد تومان برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اعتبار لحاظ شده است.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس مهم‌ترین انتظارات بخش خصوصی از دولت و مجلس را مواردی مثل ثبات در تصمیم‌گیری‌ها و بخشنامه‌ها، توجه به نظرات بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها، رفع واقعی موانع تولید، صادرات و واردات، جدیت بانک‌ها در حمایت از تولید و اعلام به موقع تعرفه‌های وارداتی، بازار برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *